Londra merkezli ödüllü restoran Zuma, misafirlerini İstinyePark’ta ağırlamaya devam ediyor. Başarılı şef Rainer Becker tarafından yaratılan Zuma, otantikliğiyle tanınan ama geleneksel olmayan modern Japon mutfağını, cesur tatlar eşliğinde en yüksek kalitede içeriklerle hazırlayıp sade ancak enfes bir sunumla takdim ediyor. Zuma, Becker’in Tokyo’da yaşadığı yılların ilhamıyla hayata geçirdiği ve rahat bir yemek ortamına sahip Izayaka tarzının şık mekânlarda zarif servisler ile sunulduğu bir dünyanın kapılarını açıyor.

Rainer Becker, 2002 yılından itibaren Tokyo asıllı tasarımcı, Studio Glitt’in kurucusu Noriyoshi Muramatsu ile iş birliği içinde dokuz uluslararası lokasyonun tümünü birlikte tasarlıyor. Zuma’nın yansıttığı global estetik anlayışı doğanın dört elementinden ilhamla doğuyor; toprak, ateş, su ve hava. Doğal materyaller ile dokulara, İstanbul’un canlı, metropolitan enerjisi ve kültürlerin eridiği pota misyonu eklenince ortaya mükemmel bir bileşim çıkıyor. Ham doğal materyaller ile ahşap kütükler, elle şekillenen granit ve kaba yontulmuş taş kayalardan oluşan tasarımlar, Muramatsu’nun hem görsel hem de dokunsal bir deneyim sunan zengin detaylı dizaynına ruh katıyor.

İstinyePark’ta özel tasarlanan lokasyonunda misafirleri ağırlayan Zuma’da ana yemeklerin alındığı alan stratejik bir şekilde lounge alanı ile kokteyl barın ortasına konumlanıyor. Ana yemek salonu; Robata gril ve sushi barın önünde, açık mutfağın tam karşısında yer alıyor. Böylece Zuma misafirleri favorileri olan sushi ve sashimi örneklerinin gözlerinin önünde usta şefler tarafından hazırlanmasına tanık oluyorlar.

Zuma’nın bar alanın odak noktasında yer alan asma sake sunumu ve Tayland’dan özel olarak getirilen ahşap ile tasarlanmış bar tezgâhı dikkat çekiyor. Zuma ekibi tarafından özenle tasarlanan kokteyl menüsünde Zuma’nın imzası haline gelen South-east Asian Cooler ve Raspberry Passion Fruit Martini ile bir Zuma klasiği olan Tokyo Old Fashion ile Iwamari Smash yer alıyor. Zuma İstinyePark’ta, Noriyoshi Muramatsu’nun dikkat çeken bir diğer iç mimari katkısı da haftanın beş günü geç saatlere kadar Zuma’nın DJ’yi tarafından usta ellerde üretilen kokteyllere eşlik edecek şehirli-modern müziğin çalınacağı DJ kabini.
Şarap tutkunları, Türkiye’nin en geniş şarap listesinin tadını de çıkarabiliyorlar. Zuma, İstinyePark’ta yaklaşık 3 bin şişeye ev sahipliği yapan iki muhteşem şarap mahzenine de sahip. Her iki mahzende de misafirlerin ödüllü şarap listesinden tadım yapmaları için tadım istasyonları yer alıyor.

Menü ise Zuma’nın imza tatlarından oluşuyor; tsubu-miso gake hinadori no oven taki (Sedir ağacı üzerinde pişirilmiş arpa miso tavuk), rib eye no daikon ponzu fumi (Sarımsak dilimleri ve wafu sos ile sunulan biftek), kinoko no kama meshi (Mantar ve Japon sebzeleri eşliğinde pirinç) ve suzuki no sashimi (Yuzu, trüf ve somon yumurtası ile levrek sashimi).