Her zaman kendini bir adım öteye taşıma konusunda iddialı davranan Roger Dubuis, son yıllarda inovasyon çalışmalarının yönünü diğer endüstri alanlarından esinlenerek belirliyor. Bu yaklaşım, kendini öne çıkan müşteri deneyimleri sunmaya ve vizyoner mühendisler ile yetenekli saat ustalarının bir araya geldiğinde neler yapabileceğini gösteren bir dizi muhteşem çalışmanın ortaya çıkmasını sağladı.

Markanın partnerleri Lamborghini Squadra Corse ve Pirelli’den esinlenen, son derece komplike Excalibur One-Off, yakın zamanda lanse edilen süper otomobil Lamborghini SCIB Alston’dan esinlenildi. Bu model Lamborghini motorspor bölümü tarafından kullanıcının yolda giderken eğlenmesi için geliştirilen ilk özel hiper otomobil. Fütüristik Excalibur One-off saat, modern sanat ile inovatif mimarlığın kesişme noktasında bir tasarıma ve en kompleks motora denk bir kalibreye sahip.

Excalibur One off saate, bu ikonik üç taraflı çerçevesinde üretilen, 90 eğimli mekanik flying tourbillon’a sahip özel üretim RD106S0 mekanizma güç veriyor. Bir süper otomobil motoru gibi inşa edilen mekanizma, Lamborghini motorlarının V biçimindeki geometrisini andırıyor. Yarış pistinden yola, yoldan bileğe uzanan, sofistike mekanik mühendisliği ile şık estetiği ideal bir şekilde harmanlayan bu model, saat tutkunlarının otomotiv sihrini parmak uçlarında hissetmelerini sağlıyor.