15 yıldan uzun bir süredir Panerai elçisi olan ve dünyanın yaşayan en büyük kaşiflerinden biri olan Mike Horn’un ilham kaynağı olduğu yeni Submersible Mike Horn Edition (PAM00985) sadece bir dalgıç saati değil, aynı zamanda da gezegenimizin korunmasına katkı sağlamak amacıyla üretilen inovatif bir çözüm.

Kaynakların korunması amacıyla gösterilen özen, öncelikle saatin yapıldığı malzemelerin tümünü kapsıyor. Panerai Submersible Mike Horn Edition, 300 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine ve EcoTitanium™’dan yapılan 47 mm’lik özel bir kasaya sahip olan profesyonel bir dalgıç saati. Bu materyal üstün kaliteli saat üretimi dünyasına ilk olarak Panerai tarafından tanıtılan ve doğal kaynakların kullanılmasıyla değil, geri dönüştürülmüş titanyumdan elde edilen bir malzeme. Kasa, kurma tepesini koruyan cihaz, bezel ve ayrıca üzerine Mike Horn’un imzası ile denizlerimizde yaşayan canlıların ilham verdiği bir resmin işlendiği kasa arkası saatin EcoTitanium™’dan yapılan parçaları. Modelin, hafif, güçlü ve dayanıklı lacivert kayış da geri dönüştürülmüş PET’ten elde edilen ve çevre üzerindeki etkinin minimize edilmesi amacıyla tasarlanan bir malzemeden yapıldı.

Saate, üç günlük güç rezervi sağlayan, tamamıyla Neuchâtel’de bulunan ve en sıkı uluslararası çevre standartlarına uygun olarak çalışan Panerai İmalathanesi tarafından geliştirilip üretilen P.9010 otomatik kalibre güç veriyor. Panerai İmalathanesi’nin binası karbon dioksit emisyonları sıfıra indirilecek şekilde dizayn edildi ve en ileri teknoloji ürünü enerji tasarrufu cihazları ve atık malzemelerin değerlendirilmesi ve yeniden kullanılmasına yönelik ekipmanlar ile donatıldı.