Omega 2019’da Biel/Bienne İsviçre’de yer alan Swatch Group’a ait Omega kampüsü “La Cité du Temps”da yeni bir Müze açtı. Omega’nın tasarımı ödüllü mimar Shigeru Ban tarafından yapılan, ışık dolu güzel bir binada yer alan büyüleyici yeni müzesi paylaşacak olağanüstü hikayelere sahip markaya layık bir mekan. Omega’nın yeni Müzesi sürükleyici filmler, merak uyandıran teşhirler ve eğlenceli interaktif deneyimlerle markanın heyecan verici hikayesini anlatıyor.

Omega Müzesi ziyaretçileri yolculuklarının bu aşamasında hayal güçlerini yörüngeye fırlatıyorlar. Misafirler, ayaklarının altında ay yüzeyi, yanlarında park etmiş Lunar Rover olduğu halde, videolar, fotoğraflar, NASA teknolojisi ve Omega’nın “Moonwatch” saatinin tarihi açıdan önem taşıyan birçok versiyonu aracılığıyla Omega’nın büyüleyici uzay hikayesini keşfediyor. 1965 yılında NASA tarafından uzay uçuşları için uygun bulunan Speedmaster ay yüzeyinde takılan ilk saatti.

1995 yılına ait “GoldenEye” filminden bu yana 007’ye tüm tehlikeli görevlerinde Omega saat eşlik ediyor. Bond’un Omega saati, karizmatik İngiliz ajanının stilini tamamlamanın yanı sıra genellikle zorlu bir durumda ona yardım da ediyor. Tabii ki bu saatlerin hayat kurtaran özellikleri kurgu ve kesinlikle orijinal saate ait fonksiyonlar değil.

Omega’nın geçmişini, bugününü ve geleceğini irdelemek isteyenler hayal kırıklığına uğramayacaklar. Markanın uzun ve seçkin tarihi, 64 hazine vitrininin yer aldığı 50m’lik çelik bilezik boyunca gözler önüne seriliyor.