Paris’in tam kalbinde, Messika’nın Atölyesi’nde atalardan kalma aletlerle yapılan grafik tasarım ve son teknoloji ürünü teknikler, adeta mücevher geleneği ile teknik inovasyonun başarılı birleşimini mühürlemek amacıyla bir arada bulunuyorlar. Her zaman olağanüstü pırlantaların arayışında olan Valérie Messika, renkli pırlantaların muhteşem bir takipçisidir. Son derece nadir bulunan bu renkli sonsuzluk taşları, onlara her zaman sadık kalan tasarımcı için bir oyun alanı oluyor.

House of Messika’nın yüksek kalite mücevher atölyelerinde çalışan zanaatkârlar yeteneklerini Valérie Messika’nın esin kaynaklarını ve yenilikçi fikirlerini olağanüstü mücevher kreasyonlarına dönüştürmek için kullanıyorlar. Bu başka hiçbir yerde görülmeyen bir ekip, tutku ve yetenek işidir. Sanatçılar, bazen binlerce saatlik çalışma gerektiren eşsiz parçalar yaratmak amacıyla altın ve en değerli taşları kullanarak mücevher tasarımının sınırlarını zorluyorlar. Messika’nın başarısı, inovasyon ile gelenek arasındaki bu zarif ve yetenek dolu kutsal bağın bir eseridir.

TOI&MOI
Özenle çalışılmış, ölçülüp biçilmiş ve uyum içerisinde bir arada yaşayan iki taştan oluşan Toi&Moi, çiftlerin birbirlerini tamamlamalarını sembolize eder. Toi&Moi mücevherleri, Valérie Messika’nın cüretkâr teknikleri ile tasarımlarının daha da güzelleştirdiği paha biçilmez bir dansa dönüşür.

TOI&MOI BLUE RING
Buzlu mavinin kutup beyazı ile bir araya geldiği patlayıcı bir kompozisyon. Messika’nın taş dizme stili, damla kesimle şekillendirilmiş bu iki taşı zarif bir biçimde yüceltiyor.

SUN KISS RING
Londra’da Selfridges’da mağaza-içinde-mağaza açılışı için tasarlanan bu görkemli Toi&Moi modeli, 5 ve 12 karatlık mükemmel oranlara sahip yastık kesim pırlantalar ve kıvrımlı, taş döşenmiş bandıyla tüm cüretkârlığını ortaya koyuyor.

KITE RING
Tüm renkli pırlantalar arasında roze renkliler en nadir bulunanlardır. Uçurtma biçimine sahip olan bu yüzük, parmağınızda uçan eşsiz bir parça.

DIAMOND BRAID NECKLACE
Erkek kardeşlerinin kravatlarını düzeltmelerini izleyerek büyüyen Valérie Messika bir kadının boynunu güzelleştirecek mücevherler tasarladı. Erkek kardeşlerinden birine ait olan ipek bir kravattan esinlenen tasarımcı, hatlarını çizdi ve yakasına göre ayarladı. Son olarak ustaca bir kadınsılık detayı ekledi: Sarı pırlantalar. Adeta ışıktan yapılmış bir kement gibi, pırlantaların sarısı bazen sağ taraftan bazen de sol taraftan her bir pırlantayı saracak şekilde mikro boyutta döşenmiş çok sayıda beyaz pırlanta ile vurgulandı.