Calamity Jane, Easy Rider, at sırtında fantastik maceralar ve engin çöl arazileri… Valerie Messika bu sefer Vahşi Batı’yı yeni High Jewelry koleksiyonunun odak noktası olarak seçti. Once Upon A Time’ın masal evrenine veda edin! Vahşi ve değerli bir çöl yolculuğu için atınıza binin.

Born to Be Wild koleksiyonunun bu başyapıtının motifleri, Amerikan Yerlilerinin kartal tüyleriyle süslenen geleneksel başlıklarındaki kuş tüylerini çağrıştırıyor. Bu geleneksel başlıklarda her bir tüy bir cesaret davranışını sembolize ederdi: Tüylerin sayısı, konumu ve renklerinin tamamının özel bir anlamı vardı.

Orta Amerika’nın desen zenginliğiyle bilinen Ziricote ahşabının özgünlüğü, pembe altın çerçevenin zarif dokunuşuyla birleşerek bu kolyeye benzersiz bir boyut katıyor. Mansion ilk defa tasarımlarında ahşap kullanmayı tercih etti.

High Jewelry Atelier, Black Hawk kolyenin devamı niteliğinde olan varyasyonlarını da tasarladı. Bilezik üzerinde uyum içerisinde yan yana yerleştirilen oyma ahşaptan, altın ve pırlanta ile tamamlanan taç yapraklar bileği şık bir şekilde sarıyor. Kadınlara her gün rahatlıkla takabilecekleri mücevherler sunmayı arzulayan Valerie Messika , gerdanlık ve bileziği markanın imzası niteliğindeki Skinny sistemi ile tasarladı.