Diva Finissima Minute Repeater, ahenkli sesiyle artistik bir selam gönderirken, cesur mücevher dizimi ve Urushi tekniği ile altın tozu uygulanmış kadranı aracılığıyla yüksek saatçilik ve mücevhercilik alanında yüz yıllık ustalığını ve uzmanlığını kutluyor. Saatin kalbini attıran ve dünyada bir kadın saatinin içindeki en ince dakika tekrarlayıcı mekanizma olan Finissima, Bvlgari’nin 2016 yılında Baselworld’de Octo koleksiyonu kapsamında sunduğu ünlü Finissimo Minute Repeater mekanizmanın geliştirilmiş bir versiyonu. Rekor sahibi kalibre, İtalyan markasının Le Sentier üretim tesisinde usta saatçiler tarafından geliştirildi.

Büyüleyici Diva Finissima, 37mm çapında 18 ayar pembe altın kasası ile zarafetini ortaya koyuyor. Etkileyici tasarımın hatları, pırlantalarla vurgulanan kıvrımlı  boynuzlarıyla yumuşarken, 18 ayar pembe altın vidalı kurma tepesi muhteşem fasetli pırlanta detayı sayesinde kıvrımlı hatlarla kontrast oluşturuyor. Artistik el sanatları ve zarafetin zenginliğini ortaya koyan koleksiyonun mükemmel bir parçası olan bu mücevher saat, doğal olarak ihtişamına layık bir kadranı hak ediyor.

Saatin kadranı, gelişmiş bir Japon geleneği olan Urushi lake tekniğiyle, her inceliğine aşina, deneyimli bir zanaatkar tarafından üretildi. Bir aylık süreç boyunca güzel bir parlaklığa sahip bitki bazlı cila yaklaşık on kat olarak kadrana uygulandı. Her işlem usta fırça darbeleri gerektiriyor ve  ardından 48 saatlik bir kuruma süreci geliyor. Bu sırada pamuklu bir bez kullanılarak geyik boynuzu tozu ile ince ve hassas bir şekilde parlatılıyor. Mükemmel yoğunlukta ama hafif dağınık bir altın tozu bulutu elde etmek için altın tozları bir bambu filizinden geçirilerek ustalıkla yüzeye serpiliyor. Son katmanda, saydam lake uygulanarak Urushi tekniğinin bir özelliği olan görsel derinlik efekti elde ediliyor. Ardından; Bvlgari’nin taş ustaları daima benzersiz ve zamana direnecek kadar dayanıklı bir yüzeye sahip olan bu minyatür resmin üzerine minik pırlanta saat indekslerini yerleştiriyor. Bvlgari’nin 100 yıldır sadakatle geliştirdiği becerilerini yaratıcılıkla buluşturan Diva Finissima, sadece 10 adet limitli üretildi.