Olağanüstü ortamlarda performans gösteren profesyoneller için tasarlanan ikonik kare BR 03 modeliyle havacılık saatleri piyasasının lider markalarından biri olan Bell & Ross, BR 05 koleksiyonunu meraklılarına sundu. Kent yaşamına yönelik bir görünüm ve hissiyat sunan bu yeni model de markanın; okunabilirlik, işlevsellik, güvenilirlik ve hassaslıktan oluşan sloganlarına sadık kalıyor. Saatin kasasının hatları ise, Bell & Ross’un kimliğinin bir parçasını oluşturan temel geometrik şekiller yuvarlak ve kareyi öne çıkarıyor.

BR 05’in karenin keskin hatlarını geride bırakan, yuvarlağın da mükemmelliğinin ötesine geçen yapısı, saatin kendine özgü karakterini tanımlıyor. Modelin kendinden emin stili, şehrin enerjisini, ritmini ve zenginliğini yansıtıyor. BR 05; şehirli kaşiflerin zaman ölçme enstrümanı.

Model entegre kasalara sahip saatler ailesinin bir üyesi: Saatin bileziği bir bütün yaratmak üzere 40 mm’lik kasa ile birleşiyor. Bell & Ross’un kurucu ortaklarından biri ve kreatif direktörü olan Bruno Belamich: “Kasa ile bileziğin bu şekilde entegre olması, markanın görsel kimliğine uygun olmakla kalmıyor, aynı zamanda da saate yeni bir boyut da kazandırıyor: Mesela, ilk halka kasanın parçasını oluşturuyor. Bu tasarım türü 70’lere kadar uzanıyor ve Bell & Ross’la da birleşince hem çarpıcı hem de modern bir grafik stil ortaya koyuyor.”

BR 05 serisi 360°’lik bir rotor ağırlığı tarafından kurulan BR-CAL.321 mekanizma ile donatıldı.  Modelin belli belirsiz güneş ışını finisajı ile parıldayan kadranı ise, optimum okunabilirlik sağlıyor. Kadranın gümüş gri, lacivert ve siyah seçenekleri bulunuyor. Yeni koleksiyon, gerçek anlamda stil sahibi bir alternatif teşkil eden kauçuk kayış seçeneğini de sunuyor. Entegre tasarımı, konforu ve titizlikle uygulanan finisajları sayesinde BR05, aktif ve şehirli yaşam tarzı için mükemmel ve sadık bir dost.