Okyanus suları gizemle dolu bir dünyadır bu yüzden insanoğlu, okyanusun sırlarını ortaya çıkarmak için sürekli derinliklerine doğru keşfe gidiyor. Bell & Ross ise bu kaşifiere eşsiz performansa sahip profesyonel dalgıç saatleri sunarak yolculuklarına ortak oluyor.

Beli & Ross Diver koleksiyonuna yeni eklenen bu modelle su altı keşiflerine dayanan tarihi köklerini anımsatarak, tutkularını takip etmeye devam ediyor. Askeri ve dalış koşullarına tamamıyla uygun olan monokrom zeytin yeşili kadran, Superluminova® uygulanan altın kaplama aplike indeksleri sayesinde de hem gündüz hem de gece üst düzey okunurluk sağlıyor. Bu maceraların kökenlerine gösterilen saygı, saatin 1940’lara ait bir dalgıç işlemesini taşıyan kasa arka kapağından da görülebiliyor.

Saatin kasası ve bezeli, dalgıçlık tarihi ile derin bağlara sahip olan ve geçmişte dalış kasklarında, deniz yapılarında ve pervanelerinde kullanılan bir malzeme olan bronzdan yapıldı. Değişmez yapısına rağmen bronz, ortamına bağlı olarak zaman içerisinde üzerinde bir patina oluşturur ve benzersiz bir tona kavuşur. Zaman geçtikçe bronz, kullanıcısına hoş bir kızıl kahve veya grimsi yeşil tonları verir. Bu tonlar, metale sağlam ve özel bir dokunuş katarak onu benzersiz hale getirir.

Bell & Ross bu tasarımda iki dünyayı ilk kez bir araya getiren göz alıcı bir kombinasyon yarattı. Dalış endüstrisinin tercih ettiği materyal olan bronz ile askeri kamuflaj üniformalarının rengini yansıtan zeytin yeşili arasındaki uyum, saate neo-retro ve aynı zamanda sert bir görünüm veriyor.