Bell & Ross denenmemişi deneyerek, yenilikçi düşünmeyi seviyor. Kuruluşundan bu yana, DNA’sının ayrılmaz bir parçası olan konsept saatlerini üretmeye devam ediyor. Bu yıl Bell & Ross yeni Skull saati ile bir adım daha ileri giderek, otonom mekanizmaya sahip modelini tasarladı. Bu hareket sizi güldürecek bir sürpriz içeriyor: Saati kurarken hareket eden çene kemiği sayesinde kafatası size gülümsüyor!

Yeni BR 01 Laughing Skull saatiyle, Bell & Ross ilk kez otomaton alanına giriyor. Hareketli göstergeye sahip bu otonom mekanizmalar, Avrupa’da 14. yüzyılda mekanik saatlerle aynı zamanda ortaya çıktı. Jaquemart ismi verilen genelde de azizlerin figürlerinin tercih edildiği hareketli heykeller, o dönemlerde kilise çanlarındaki zili çalmaları için kilisenin çan kulelerine yerleştirilirdi. Aynı bu figürler gibi hareketli mekanizmaya sahip Laughing Skull konsepti, bu zarif animasyon sistemlerinin neslinden geliyor.

Bu cesur saatin, 46mm çelik kasası “Clous de Paris” ile dekore edildi. Bu tip bir guilloché kalıbı özel işleme gerektiriyor. Kafatası figürlü kadranının ve guilloché kasasının evliliği, bütün parçanın karakterine katkıda bulunuyor. Kılıç şeklindeki ibreler, daha önceki Skull modellerine benziyor ancak bu modelde, ibreler iskeletleştirilerek  SuperLuminova ile kaplandı. BR 01 Laughing Skull, orijinal saat sevenler için tasarlandı. 500 adet ile sınırlı sayıda üretilen bu model, özellikle Haute Horlogerie saat koleksiyoncularına hitap ediyor.