Quadran Luxury Timepieces butik ve Horobox’ın gerçekleştirmiş olduğu ilk proje olan Arnold&Son Globetrotter Horobox Edition saatleri dört aylık çalışma sonucunda Horobox Inside üyelerine teslim edildi.

2018 Baselworld fuarında ilk adımları atılan aynı zamanda Horobox’ın da ilk limitli saat projesi olan Globetrotter’ın tasarımına zarif dokunuşlar yapıldı. İlk göze çarpan değişiklik; kadrandaki dünya haritası üzerinde Türkiye’nin kırmızı renk kullanılarak belirginleştirilmesi oluyor. Alışılmışın aksine saatlerin limit numaraları sadece kasa arkasına işlenmedi, her Horobox Inside üyesinin limit numarası roma rakamlı indeksler kırmızıya boyanarak kadrana da eklendi. Bunların yanı sıra, Horobox’ın minimalist logosu ve ismi kasa arkasına işlendi.

Ekip üyeleri Arnold&Son’nın fabrikasına yaptığı ziyaret sırasında saatlerinin son vidalarını şıkıştırarak, sadece satın alıp sahip olmak yerine, süreci deneyimleyip kendi saatlerinin tamamlanmasına küçük de olsa katkıda bulundular. Daha sonrasında Quadran Luxury Timepieces butikte yapılan özel bir buluşmayla saatlerini teslim aldılar.

Bu ustalık eseri saat tamamen Arnold&Son tarafından geliştirilen ve üretilen A&S6022 otomatik kurmalı kalibre ile donatıldı. Mekanizma tam kurulduğunda 45 saatlik güç rezervi sağlıyor. Saat üç pozisyonlu kurma tepesine sahip; birinci pozisyonda tepe manuel kurmalı saatin enerjisini sağlamak için kullanılıyor. İkinci pozisyonunda; birer saatlik artışlarla yerel zamanın ayarlanmasını sağlıyor. Son pozisyonda ise; saat, dakika ibrelerini ve dünya saatini ayarlamak için kullanılıyor. Globetrotter; kol saati boyutları baz alındığında dünyanın en büyük dönen 3D dünya saati ekranlarından birine sahip.

18. ve 19 yüzyıllar arasında, Arnold&Son zamanı ölçmenin yanı sıra, bir yerden başka bir yere giderken denizcilerin doğru bir şekilde boylamları bulabilmesini sağlayan, çağın en hassas deniz kronometrelerini üreterek ün kazandı. Arnold&Son kronometreleri James Cook’un Pasifik Okyanusu dahil birçok olağanüstü seferde yol gösterici oldu. Marka, bir saat diliminden ötekine seyahat eden günümüz kaşiflerinin ihtiyaçlarını karşılamak, için, geçmişten bugüne geliştirdiği kronometrelerdeki uzmanlığını bu modeliyle beraber bir kez daha gözler önüne serdi.