Arnold&Son, ilk bakışta grafik, harita ve yarım küre temalarıyla göze çarpan Globetrotter Night modeliyle dünya saati fonksiyonunu geceye bürüdü. Saat gece nüansları ve şehir ışıklarıyla oyunlar oynuyor.

Safir camdan büyük bir kubbenin altında yer alan kemerli köprü, gri ve mavi tonlarındaki yarım küreyi destekliyor. Yarım kürede, kıtaları, denizleri ve ekvatorun kuzeyinde yer alan büyük şehirlerin ışıklarını gözler önüne seriyor. Gezegenin kenarındaki safir halka, günün 24 saatine bölündü. Sabah 6 ile akşam saat 6 arasındaki kısım transparan iken, gece saatlerini göstermek amacıyla karanlık hale getirmek için halkaya metal uygulaması yapıldı. Özel bir ibre veya şehir diski olmaksızın zaman, kıtalar kullanılarak coğrafi biçimde okunuyor.

Globetrotter Night 45 mm’lik çelik kasa içerisine yerleştirilen üç boyutlu bir haritanın gerçekçi ve özenle çalışılmış bir yorumunu sunuyor. Kıtaların hatlarının oluşturulması için yarım küre üzerinde kimyasal işleme uygulaması yapıldı. Yüksek kısımlar, elde siyah gri bir tonda verniklenmeden önce yoğun gri galvanik uygulamayla işlenirken, okyanuslar da gri-mavi bir tonda verniklendi. Son olarak, kuzey yarımkürede parıldayan şehir ışıkları ise elle uygulanan gümüş ışıltılarla temsil ediliyor.