Kapadokya’nın büyülü coğrafyasıyla bütünleşen ve “İçinden Köy Geçen Otel” olarak tanımlanan argos in Cappadocia ile bir rüyaya uyanın… Kış tatilinin masal diyarlarını andıran adresi argos in Cappadocia, adı “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen ve dünyanın en ilginç doğal güzelliklerine sahip Kapadokya’nın Güvercinlik Vadisi ve Erciyes Dağı’na bakan tarafında, Uçhisar’da bulunuyor. Uçhisar, Pers döneminde kral yolu, Selçuklu döneminde ise İpek yolu olarak bilinen bölge üzerinde yer alıyor. 22 yıllık bir restorasyon öyküsüne sahip argos in Cappadocia, Uçhisar’da eski bir manastıra ait antik kalıntılar, mağaralar ve yeraltı tünellerinden oluşan 2000 yıllık tarihi bir ağdan doğarak Kapadokya’nın ruhunu yansıtacak şekilde restore edildi.

Tarihi Hititlere dayanan üzüm bağları ve bu bağlardan yapılan şaraplarıyla da ünlü olan Kapadokya, şarapçılık denilince Anadolu’nun tam ortasında akla gelen ilk yerlerden biri. argos in Cappadocia’daki konakların her biri, yeraltı şehrinden tünellerle birbirine ve bölgenin üzümlerinden özel üretilen şarapların saklandığı 70.000 şişe kapasitesi olan mahzenlere bağlanıyor.  “Yamaçlardaki teraslar” anlamına gelen sekilerin doğal oluşumu gibi lezzetin, keyfin ve büyüleyici bir atmosferin katman katman yükseldiği, SEKİ Restaurant’ta ise, otelin bahçesinde yetiştirilen ürünler en taze haliyle ve profesyonel aşçıların modern yorumuyla yöresel lezzetlere tat katıyor.

argos in Cappadocia’nın hayata döndürdüğü tarihi mekânlarından olan, binlerce yıl önce bir ibadethane olarak keşişleri barındıran, zaman içinde yerel halk tarafından farklı amaçlarla kullanılan Şapel bugün Türkiye’nin en etkileyici etkinlik mekânlarından bir tanesi olarak gösteriliyor. Keşişlerin ve rahiplerin barındığı, İpek Yolu üzerinde deve kervanlarının konakladığı, bir zamanlar kervansaray olarak kullanılan, sonrasında kandillere yakıt olan beziryağının üretildiği bir mekân olan tarihi yapı Bezirhane ise, olağanüstü akustiği ve iki dev kubbesiyle alışılmışın dışında konseptlerle gerçekleştirilen toplantı, davet ve düğünlere, konser ve performanslara ev sahipliği yapıyor. argos in Cappadocia, kışın keyfini ve romantizmini Kapadokya’nın büyülü atmosferinde, sabahları rengarenk balonların gökyüzünde asıldığı bir rüyaya uyanmak ve Anadolu’nun en yüksek dağı Erciyes’e ‘günaydın’ demek isteyenleri bekliyor.