El Primero 50. yıl dönümünü kutluyor: Bu zamanlama markanın sembolü niteliğindeki Chronomaster’ın kalbine yerleştirilen bu kült mekanizmanın modernize edilmiş versiyonunu saat tutkunlarıyla buluşturmak için mükemmel bir fırsat. Yeni El Primero ailesi orijinal seramik bezele ve iskelet kadrana sahip 250’şer adetle sınırlı titanyum modelden oluşan seri ile açılışını yapıyor.

Daha fazla modülerlik sağlamak amacıyla yeniden yorumlanan El Primero 3600 kalibre, bir yandan en son teknolojiler kullanılarak dizayn edilirken, diğer yandan da orijinal mekanizmanın DNA’sı korundu. Saatte 36.000 salınımlı yüksek frekansla çalışan kalibre, bir saniyenin onda birini ölçüp gösterebilme kabiliyetine sahip.

El Primero 3600 ile donatılan Chronomaster 2 aynı zamanda hafif titanyum kasası, siyah ya da mavi dereceli seramik bezeli, güçlü sayaçlara ve yıldız şeklinde rotor ağırlığına sahip iskelet kadranı ile modern bir görünüme sahip. Çarpıcı açık gri, mavi ve antrasit renk seçeneklerinin sunulduğu ve doğrudan saniyenin onda birinin okunabildiği gösterge ise saat üzerinde ayırt edici bir özellik. Kırmızı kronograf ibresi, on saniye içerisinde tüm kadranı bir uçtan diğer uca kat ediyor ve her bir sıçrayışıyla flanş ile bezel üzerindeki 100 derecelik ölçek üzerinde saniyenin birbirini takip eden onda birlik bölümlerini gösteriyor. Sınırlı seri olarak üretilen, mavi ya da siyah seramik bezele sahip Chronomaster 2, Zenith’in modern ve sportif kimliğinin güçlü bir temsilcisi.