Zenith’in son teknolojiye sahip en önemli puro üreticilerinden biri olan Cohiba’yla ortaklığı, Küba’da yapılan 20’nci Habanos Festivali’nde, markanın ünlü Pilot Type 20 modelinin iki yeni şık modelini üretmesiyle 2018 yılında mükemmel bir başlangıç yaptı: 18 ayar pembe altından yapılan ve 50 saatten oluşan Pilot Type 20 Extra Special Cohiba Maduro 5 Edition ve bronzdan yapılan ve 150 saatten oluşan Pilot Type 20 Chronograpgh Cohiba Maduro 5 Edition.

Güçlü bronz kasası, yüksek frekanslı El Primero ‘motoru’ ve yeşil emisyonlu SLN Arabik rakamlı siyah kadranıyla Pilot Type 20 Chronograph, havacılığın ilk yıllarında Zenith tarafından geliştirilen hassasiyetleri, sağlamlıkları ve mükemmel okunabilirlik düzeyleriyle öne çıkan havacılık enstrümanlarının doğal varisi. Diğer versiyonu Pilot Type 20 Extra Special Special Edition’da otomatik Zenith Elite 679 kalibre bulunuyor. Zarif detaylara ve ideal oranlara sahip olan bu saat kendisini en şık vintage değişimlere bırakıyor ama efsaneye dönüşmesini sağlayan maceraperest ruhunu kesinlikle kaybetmiyor.

150 saatten oluşan Pilot Type 20 Chronograph Cohiba Maduro 5 Edition ve 50 saatten oluşan ikinci versiyonu Pilot Type 20 Cohiba Maduro 5 Edition’ın kumlama tekniği uygulnamış siyah kadranlarında hem Zenith’in hem de Cohiba’nın logoları bulunuyor. Her iki modelde de altın kaplamalı saat ve dakika ibreleri mevcut, Pilot Type 20 Chronograph Cohiba Maduro 5 Edition’da saat 9 pozisyonunda küçük saniye, saat 3 pozisyonunda merkezi kronograf ibresi ve 30 dakika sayacı bulunuyor. Özel bir titanyum kasa arkası limit sayısını, asil ‘Cohiba Maduro 5’ ismini ve altında Cohiba’nın tarihi fabrikası olan “El Laguito” yazısını taşıyor. Pilot Type 20 Chronograph Cohiba Maduro 5 Edition’ın koruyucu kauçuk astara sahip kahverengi ve yağlı nubuk deri kayışı ve Pilot Type 20 Extra Special Cohiba Maduro 5 Edition’ın koruyucu kauçuk astarlı, özel dikişli ve 18 ayar pembe altın tokalı kahverengi timsah derisi kayışı, bu sıra dışı koleksiyoner saatlerine mükemmel bir son dokunuş yapıyor.