Zenith, 2019 yılında 18 ayar pembe altın bezel ve uyumlu altın kaplamalı tepe mekanizmasını patentli ultra hafif matlaştırılmış kasa ile birleştiriyor. Pembe altın kullanılan ilk Defy Classic ve aynı zamanda koleksiyondaki son derece popüler 41 milimetrelik modelin iki renkli ilk versiyonu olan bu saat; ispatlanmış hassasiyetle birleşen rahat bir şıklıktan zevk alan erkekler ve kadınların tercih edeceği bir aksesuar.

Makul boyutlarıyla şehirli erkek ve kadınlara hitap edecek şekilde tasarlanan Defy Classic’in pembe altın ve titanyum kasası,10 atm basınca kadar su geçirmezlik özelliğine sahip. Fasetli altın kaplamalı ibreler ve saat indekslerinin yanı sıra saat 6 pozisyonundaki beyaz bir nokta üzerinde okunan tarih penceresi bulunuyor. Koleksiyona özgü şeffaflığı sergileyen hafif gri renkteki yıldız temalı açık kadran, bu eşsiz saate güç veren Zenith otomatik Elite 670 mekanizmanın rahatça görülebilmesini sağlıyor. Silikon eşapman ve manivelanın yanı sıra saten cilalı özel rotor ağırlığına sahip mekanizma, 4 Hz frekansta salınıyor ve 50 saatin üzerinde güç rezervi sunuyor.

Bu sofistike mekanizmanın ustalığı, kasa arkasındaki saydam safir camdan da hayranlıkla seyredilebiliyor. Modelin iki renkli yapısı, titanyum ve pembe altın bileziğin esnek bağlantı parçalarında da yansıtılarak, estetik karmaşıklık ve teknik yalınlığın sanatsal birleşimini tamamlıyor.