1941 yılında Vacheron Constantin ultra ince minute repeater kol saatini piyasaya sürerek teknik hüneri estetik mükemmellikle birleştirmişti. Eşi benzeri olmayan dört adet Les Cabinotiers Minute Repeater Tourbillon – Four Seasons modeliyle marka 1940’lara ait sembolik saatten esinlenerek minute repeater saat geleneğini sürdürüyor. Her saat, Dünya’nın yer çekiminin etkilerini ortadan kaldırmaya yarayan döner taşıyıcıya sahip bir dakikalık tourbillon aracılığıyla minute repeater mekanizmasını düzenleyen 2755 TMR kalibre ile donatıldı. Saatin arka kısmında gösterilen 58 saatlik güç rezervine sahip manuel kurmalı mekanizma, geleneksel saat yapımına uygun düşük bir frekansla 2,5Hz (18.000 a/h) hızında çalışıyor. 471 parçadan oluşan 2755 TMR kalibre, dakika tekrarlayıcının mükemmel bir performans göstermesini garanti altına alan sessiz bir merkezcil volan barındırıyor.

Mevsimsel renklerle bezenmiş dekor içerisinde yüzen bir sazan balığının devinimlerinin resmedildiği kadranlar, dakika tekrarlayıcının mekanik horoloji açısından ifade ettiği şeyi sanatsal zanaatkarlık açısından yansıtıyor: İstisnai mükemmellikte bir ustalık. Birer minyatürleştirme başyapıtı olan bu saat kadranları, sahne tasarımının zenginliğini vurgulamak amacıyla yarım kabartma tekniği kullanılarak işlendi. 1,35 mm’ye kadar bir yükseklikte farklılıklara dayalı bir derinlik etkisi yaratmak için hakkak kalemi kullanılarak malzemeyi işleyebilmek için her bir kadrana en az 60 saat harcamak gerekiyor. 12 renkten oluşan bir palet kullanan mine ustası bu kadranları devralıyor ve champlevé tekniğiyle oyma ustası tarafından oluşturulan boşluklara mine dolduruyor. Daha sonra birbiri üzerine uygulanan katmanlarla arzu edilen tonlarda elde edilen renkleri yaratmak için yaklaşık 15 kez pişirme yapılıyor. Çok kez pişirilme nedeniyle minenin çatlamasını veya matlaşmasını önlemek amacıyla yüksek risk taşıyan bu işlemlerin, büyük bir özen gösterilerek gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Ses ve müzik her zaman Vacheron Constantin’in iş birliklerinde önemli bir yere sahip oldu. Marka, adı The Beatles, Adele ve Oasis gibi ikonik sanatçılarla birlikte anılan Abbey Road Studios ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği kapsamında Vacheron Constantin “One of not Many” kampanyası ile desteklenen Fiftysix® koleksiyonunu çıkardı. İki firma arasındaki iş birliği aynı zamanda “La Musique du Temps®” açısından da önemli bir rol oynuyor çünkü Abbey Road Studios her bir modelin eşsiz sesini kaydedecek.