Günlük klullanrm için tasarlanmış çizgilere sahip modellerden oluşan Fiftysix koleksiyonuna iki yeni model katıldı. 2018’de Londra’daki efsanevi Abbey Road Stüdyosu’nda koleksiyonu temsil eden yeteneklerden biri olan Benjamin cıementine’le birlikte lanse edilen Fiftysix, 1956’ya ait ikonik bir modelin kodlarını yeniden yorumluyor. Bugüne kadar saat severlerin beğenisine sunulan modellere, şimdi de bu koleksiyon için özel olarak geliştirilen petrol mavisi kadrana sahip bir seri katılıyor. Rahatlık ve zarafeti temsil eden bu renk tonu, erkeklerin gardırobuna soylu bir dokunuş katıyor. Mavinin bu özel tonu, bundan sonra Fiftysix Self-Winding ve Fiftysix Complete Calendar modellerinin kadranlarını süsleyecek.

Otomatik mekanizmayla donatılan Fiftysix Complete Calender saat, 122 yıl boyunca doğru ölçüm garantisine sahip hassas ayın evreleri göstergesinin yanı sıra, tarihi, günü ve ayı gösteriyor. Kalibre 2460 aynı zamanda saniye durdurma fonksiyonuna da sahip. Sektör kadranı; Vacheron Constantin’de nadir rastlanan Arap rakamlarının yer aldığı, bir bölümü halkayla vurgulanan, merkezi opalin, güneş ışını ve salyangoz finisajla süslenmiş son derece okunaklı bir görünüm sergiliyor. Markanın Malta hacı da her zaman olduğu gibi tepe ve kadranın yanı sıra yeni 22 ayar pembe altın rotor üzerinde zarif bir biçimde yerini alıyor.

Fiftysix Self-Winding saatte, 1950’1erin stilinin modern bir yorumunu sunan bu özel karakter tercih edildi. Safir arka kapak ile üretilen bu modelde mekanizmanın işleyişini izleyebilmeyi sağlayan model, son derece hassas bir şekilde zamanın ayarlanmasına imkan sağlayan saniye durdurma özelliği ile donatıldı. Modelde, Super-LumiNova kaplı batan tipi ibreler ve beyaz altın indeksler, 40 mm çapında paslanmaz çelik kasa ile mükemmel bir uyum içerisinde dans ediyor. Saat meraklılarını memnun edecek son özel detay ise bezelin üzerinde yer alan ve Fiftysix koleksiyonunun retro-modern stilini koruyan kutu tipi cam.