Seyahat ve dünyaya açık olmak, Vacheron Constantin’in tutkuyla bağlı olduğu iki tema, Overseas ise bu iki temayı birden bünyesinde barındıran bir koleksiyon. Bu aile şimdi de otomatik tourbillon mekanizmanın güç verdiği ilk modeli kucaklıyor. Çelik kasasının dinamik, uyumlu hatları karakteristik altı kenarlı bezeli ve sembolik mavi kadranı sayesinde; güçle zarafeti, farklılıkla yeni ufukları bir araya getiriyor. Overseas felsefesinin doğasında var olan hayalperest mesaj ile Cenevreli üreticinin sofistike horoloji komplikasyonlarına ilgisi arasında bir bağ kuruyor.

Markanın Malta Hacı amblemi şeklinde tasarlanmış kafesinin zarafetine ek olarak, ilk olarak 2018’de piyasaya sürülen, 188 parçadan oluşan ve sadece 5,65 mm kalınlığa sahip, ultra ince Kalibre 2160 için 22 ayar altından çevresel rotor tercih edildi. Bu seçim sayesinde, 2,5 Hz’lik yüksek bir frekansla çalışan mekanizmanın büyüleyici mimarisi şeffaf kasa arkasından net bir şekilde görülüyor. Aynı zamanda da olağanüstü geleneksel finisaj ustalığını gözler önüne seriyor. Yeni Overseas Tourbillon merkezi saat ve dakika gösterimine, Super-LumiNova® ile belirginleştirilmiş saat ibrelerine, dakika indekslerine ve gün ışını desenli saten finisajlı mavi kadran üzerinde gösterilen saat 6 konumundaki saniye göstergeli bir tourbillon’a sahip.

Çelik kasa içerisinde sunulan ve koleksiyonun en önemli parçası haline gelen bu saat, zarif bir estetiğe ve farklı stillere bürünmesini sağlayan değiştirilebilir kayış konseptine sahip. Kayışınızı değiştirirken herhangi bir alete ihtiyacınız yok çünkü yumuşak bir hareket yeterli. Vacheron Constantin tarafından geliştirilen basit ve güvenilir değiştirilebilir kayış konsepti sayesinde, Overseas Tourbillon çelik bilezik, mavi deri veya kauçuk kayış üzerinde kullanılabilme ve kullanıcısına farklı stillerle oynama imkânı sunan modüler bir yapıya sahip.