Skeleton X, yüksek saat üreticiliğinin en iddialı tekniğinin, harikulade iskelet yapısını gözler önüne seren yeni manüfaktür bir mekanizma. İç güzelliğini sergileyen bu harika ajur yaratım, iskeletleşme sürecini X aşamasına taşıyor. Cesur ve güçlü, zamanın mimarisi ve işleyişi ile birlikte herşeyi görmemizi sağlayan, yüksek saatçilik tasarımının geleceğine dair bir X ışını yorumu. Nihayetinde, bu nitelikleri öne çıkarmaktan çekinmeyen Skeleton X hayal gücünüzü zorluyor.

Basit bir yaklaşımdan öte, keşif Ulysse Nardin’in motivasyonu olmuştur. Cevap X faktörü: Macera için X, en derin arzularımız için X, bilinmeyen için X, yasaklar, cesaret ve heyacan için X. Skeleton X ise, bize tüm sırlarını açarak, saat üreticiliğinin yeni X ışını vizyonunu mükemmel bir biçimde ifade ediyor. İç ve dış dünyalarımız arasındaki sınırları bulanıklaştıran X ışınları görünmeyen ile, saklı olan ile bağlantıya geçmemizi sağlıyor. Objeleri gerçekten görebilmek, gerçekliğin arada kalmışlığını keşfetmek, maddeci dünyanın kurallarını çiğnemek…Yeni Skeleton X, şok direncini tehlikeye atmaksızın, titizlikle açılan yapısı sayesinde güçlü mekanizmasının şeffaflığını en uç noktaya taşıyor ve içindeki üç boyutlu kalp atışının baş döndürücü güzelliğini ortaya çıkarıyor.

Değiştirilen Skeleton X kasası 42 mm’lik ölçüsüyle oldukça küçük ve modaya uygun: Daha sivri, daha erkeksi. İç içe geçmiş geometrisi –bir daire içerisindeki dikdörtgen çerçeveye oturtulmuş dört gösterge tarafından oluşturulan X göze hitap ediyor. İçeriden salınımlı fakat tamamen görünür nitelikte, Freak Vision’un en etkileyici yeniliklerinden birini tekrar keşfedin: Nikel hafif ağırlıklar ve mikro sabitleme kanatları ile donatılmış süper hafif silisyum denge çarkı. Yeni UN-371 kalibre mekanizma UN-171 mekanizmasını esas almıştır fakat tümüyle yeniden tasarlanmıştır. 96 saatlik güç rezervi, tıpkı bir namluda olduğu gibi, pencereler yardımıyla arkadan okunabilir. Skeleton X dört farklı seçeneğiyle sunuluyor: saten titanyum mavi, saten titanyum siyah, saten pembe altın veya mat Carbonium ® GOLD.

Kesimi ve görünümü titizlikle meydana çıkarılan, geliştirilmiş son dokunuşlarla tamamlanan, göz kamaştıran parıltı için elle cilalanan yüzeyiyle bir sanatçının dokunuşunu, saatçinin tecrübesini ve uzmanlığını konuşturuyor. Artık saklı hiçbir şey yok, içerisi artık dışarısı demek, sınırlar bulanıklaştı ve zamanın görünmeyen süreci çıplak göze fevkalade biçimde görünür kılındı.