Formula 1’in en tanınan şampiyonlarından birine ve onun 25 yıl önce zamansız bir şekilde vefatına saygı göstermek amacıyla Tag Heuer, Ayrton Senna’nın tercih ettiği saat stilini andıran ve anavatanı Brezilya’ya duyduğu sevgiyi ifade eden tasarım özelliklerini kullanarak ünlü sürücü içi iki model yarattı. Gerek Tag Heuer’in geçmişinde gerekse Formula 1 yarış sporunda bir efsane olan Senna, 1991 yılında avangart saat üreticisinin ilk “Don’t Crack Under Pressure” kampanyasının yüzüydü: Onun gibi hırslı, korkusuz ve kendini işine adamış bir Brezilyalı sürücü için uygun bir rol.

25. yıl anısına çıkarılan modelin vidalanarak kapanan çelikten kasa arka kapağı üzerine Senna’nın ikonik kaskının resmi işlenirken, sürücünün adı da takimetre ölçeğinin yer aldığı cilalı seramikten sabit bezel üzerinde saat 1 konumunda yazıldı. Formula 1 Calibre 16 modeli, Senna’nın özellikle beğendiği sportif S biçiminde bir bilezikle tamamlandı. Ayrıca bilezik, yarış kıyafetleri üzerine takılabilmesi amacıyla sürücülere özel bir uzatma parçasına da sahip. Sınırlı sayıda üretilecek olan 44 mm’lik saat, lake endeksler, merkezi saniye ibresi ve sayaç ibreleri üzerindeki kırmızı tonlarıyla yırtıcı bir yarış stili sergiliyor. Saat 6 ve 9 konumlarındaki beyaz alt kadran sayaçları ile saat 12 konumundaki siyah alt kadran sayacı güneş ışını finisajlı matlaştırılmış antrasit renkli kadran üzerinde öne çıkıyor. Paslanmaz çelikten yapılan bu modele, otomatik kronograf kalibresi Calibre 16 güç veriyor. Ayrıcalıklı sürücüye adanan bu saatler, cesur bir tasarımı, inovatif özellikleri ve yüksek performans stilini bir araya getiriyor: Yaşamı hız şeridinde yaşamayı tercih edenler için ideal bir seçim.

Brezilya’nın bayrağının sarı ve yeşil renkleriyle zarif bir şekilde vurgulanan 45 mm Tag Heuer Carrera Calibre Heuer 02T otomatik kronograf modeli, mat siyah seramikten bir kasaya ve kasayla uyumlu bir takimetre bezeline sahip. Saatin kronograf sayacı üzerinde Senna için sarı renkli bir “S” harfi yer alırken siyah kauçuk ve deri kayış üzerinde de yeşil dikişler bulunuyor. Sabit siyah seramik takimetre bezeli üzerinde “SENNA” kelimesi sarıyla yazıldı. Saat 6 konumunda ise siyah tourbillon hayranlıkla seyredilebiliyor. Senna’nın anında fark edilebilen kaskıyla görünümünün sarı ve yeşil renkli stilize resmi, safir camdan kasa arka kapağı üzerine işlendi. Aynı zamanda safir cam kasa arkasından firmanın kendisi tarafından üretilen COSC sertifikalı güçlü manüfaktür Heuer 02T mekanizma görülebiliyor. Bu model, Senna’nın tarihi kariyeri süresince topladığı pol pozisyonlarının sayısına ithafen, sadece 65 adet üretilecek.