Yeni bir yol çizmek için geçmişinden ilham alan Tag Heuer, orijinal Autavia modellerinden ilham alarak yeni modellerini son teknolojisiyle birleştirdi, Son Autavia modelleri bu başarılı birleşimi sayesinde macera tutkunu yeni nesile hitap ediyor.

1960’larda tasarlanan orijinal Autavia modelleri, çok yönlülük, sağlamlık ve güvenilirliğe sahip yeni renk ve gelişmiş teknoloji He Tag Heuer tarafından ayrı bir koleksiyon olarak sunuluyor. lsograph adı verilen karbon-kompozit balans yayı teknolojisiyle avangart saat üreticisi, efsaneyi mirasından güç alarak devam ettiriyor.

Tag Heuer’in kokpitten ilham alan stil sahibi modeli, markanın köklerinde bulunan çarpıcı detaylar barındırıyor. Baselworld’de tanıtılan mo­delde, hayranlarının orijinal modelde sevdiği, işlevsellik, zamansız stili ve değişik kombinasyonları yedi yeni modelde de bulunuyor. 42mm’lik çelik kasalı üç ibreli Autavia modellerinde, ilk kez 1960’larda yuvarlatılmış Autavia kasası ve yivli boynuzları kullanıldı. Siyah, mavi seramik veya çelikten üretilen, 60 dakikalık ölçeğe sahip çift yöne dönen bezeli saatin sportif görünümünü pekiştiriyor. Modelin XL tepesi için, pilot saatlerinden ve eldivenle kullanımının kolay olması için büyük tepeler kullanılan saatlerden ilham alındı. Orijinal modelin her koşulda okuna bilirlik özelliği, 2019 modellerinde de aynı şekilde korundu . Superluminova® kaplı saat indeksleri, akrep, yelkovan ve saniye ibresi içine atıl­dığınız macera sizi en karanlık noktalara bile götürse, zamanı rahatça okuyabilmenizi sağlıyor. Modelin kadranı siyah, gri ve mavi seçenekleri ile sunuluyor, tarih penceresi ise saat 6 konumunda yer alıyor.

Her stille ve macerayla uyumlu olan Autavia koleksiyonundaki her modelin kayış ve bileziği kolayca değiştirilebiliyor. Dana derisinden kayışlar, koyu ve açık kahverengi renklerde sunuluyor. Çelik bilezikle sunulan saatlerin kutusunda bir de Nato kayış bulunuyor. Bilezik ve kayış kasanın alt tarafındaki butonlarla herhangi bir araç gerekmeden kolayca değiştiriliyor. Çelik bilezikler, Nato ve deri kayışlar ayrı satılıyor. Böylece saat meraklıları benzersiz görünümlerini tamamlamak için kendi kombinasyonlarını oluşturabiliyor.