Yenilikçi saat markası Tag Heuer ve sokak sanatının yıldızı Alec Monopoly ortaklıklarının yeni tasarımları olan Carrera ve Formula 1 Alec Monopoly Edition modellerini Londra’daki butiğinde tanıttı. Değişen zamana ayak uyduran marka, Carrera modelinin tasarımının arkasındaki hikayeyi anlatan 60 saniyelik bir video da yayınladı.

Tag Heuer’den ilham alarak, Monopoly tarafından yaratılan heykeller ve resimlerle donatılan duvarların arasında konuklarına iki yeni modelini tanıtan marka, sanatçının o gece canlı performans sergileyerek tasarladığı 50’ye yakın saat kutusuyla misafirlerinin bu eşsiz parçalara sahip olmalarını sağlayarak onlara unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Yüzünü kapatan kırmızı bandanasıyla kadranda yer alan minik banker Monopi, elindeki paraları fırlatırken resmedildi. Alec Monopoly’nin kolaylıkla tanınabilen imzası arka tarafta kırmızı, sarı ve mavi renkleri ile yer alıyor. Bu spor tarza sahip saatin siyah PVD kaplı tek yönlü dönen çelik bezeline 60 dakikalık çizelge işlendi. Saatin koyu siyah tasarımı sayesinde kadrandaki sanat direkt olarak göze çarpıyor. 41 mm kasa çapına sahip Formula 1 modeli siyah kauçuk kayış ile kombinleniyor.

Carrera modelinde ise tasarım bir adım daha ileriye taşınarak, göz alıcı ALEC logosu transparan kasa arkasına işlendi. Böylece saati takan kişi in-house üretim olan Tag Heuer Calibre 01 mekanizmasının şairane işleyişini izleyebiliyor. Bu stil sahibi modelin kasası ve boynuzları çelikten üretildi. Sabit bezeli ise ikonik takimetre çizelgesi eklenerek siyah seramikten üretildi. Çelik bilezik ile kombinlenen model, böylelikle kasasıyla bütünlük oluşturuyor