Yüksek saatçilikteki hiç kimse Roger Dubuis’e pek fazla benzeyemez çünkü yenilik ve kırılma noktasındaki teknik ve estetik sınırları zorlama çabası, DNA’sının ayrılmaz bir parçasıdır. Sofistike teknolojinin ustalığını gözler önüne seren, nadir olmaya cesaret eden marka; komplikasyon yüklü hyperwatch çağında iddialı bir meydan okuma başlattı.

Excalibur Spider Ultimate Carbon, geleceğin teknolojisine markanın hediyesinin muhteşem bir tanıtımını sunuyor: Karbon ağırlıklı tasarlanan model, baştan sona 195 adet elmas ile kaplandı. Son teknoloji ürünü saat, cesurca hayali estetik ve teknik beceriler ile kombinlendi.

İskelet formundaki köprüsüz uçan tourbillon, Haute Horlogerie dünyasındaki en büyük komplikasyonunun bir parçasıdır. 45mm iskelet kasalı uçan tourbillon, saat 9 konumundaki güç rezervi göstergesi ile tasarlandı. Çok katmanlı karbon kasa ve bilezikle tasarlanan model baget kesim pırlantalar ile süslendi. Model, 50 saatlik güç rezervine sahip manuel kurmalı kalibre RD508SQ ile donatıldı. Yeniliğin ve geleneğin karışımı: Excalibur  flying tourbillon!