Devir yükseltildi, vites atıldı ve gaza basıldı… Çoğunluktan daha iyi olmak ve güçlü kabile duygusuyla bir araya gelen bir topluluğa hitap etmek söz konusu olduğunda, Roger Dubuis işte tam oradadır. Dolayısıyla; konu ister kuralları yıkan tasarımlar ister müthiş bir teknoloji ya da tutkulu bir performans olsun, farklı olma cesaretini gösteren marka, daima yaratıcı olan ARGE bölümünün desteğiyle hemen harekete geçiyor. Roger Dubuis’nin çevresinde olup bitenlere her zaman dikkat kesilen ARGE birimi son yıllarda diğer endüstrilerden esinlendi. Her günün üstesinden gelinmesi gereken zorluklarla dolu olduğuna güçlü bir şekilde inanan Roger Dubuis, alışılmışları umursamayarak lüks saat üretiminin geleceğine doğru korkusuz bir şekilde kükrüyor.

Vizyoner mühendislerle inanılmaz saat ustaları bir araya geldiğinde, akıl almaz sonuçlar elde edilir. Roger Dubuis ‘nin 201 7’ den bu yana efsanevi otomobil tasarımcısı ve imalatçısı Lamborghini Squadra Corse’yle beraber tüm Lamborghini modellerinde kullanılan lastikleri; performans, yol tutuş ve güvenliği dikkate alarak üreten lastik devi Pirelli ile kurduğu ortaklıkta da durum bu; paylaşılan cesaret, kükreyen hayal gücü ve inanılmaz bir estetiğin oluşturduğu bu arka plan üzerinde iki olağanüstü ilişki ortaya çıkıyor. Bir tarafta, mükemmel teknolojinin temelini oluşturduğu, adrenalinle beslenen, performans dolu Raging Mechanics ittifakı. Diğer tarafta da gelişmiş materyallere duyulan bir tutku ile “Mükemmel Uyum” olarak anılmasına yol açacak bir inovasyon saplantısının yön verdiği Pirelli iş birliği.

İleri teknoloji ile otomotiv dünyasından esinlenen avangart tasarımın cesur bir göstergesi olan 45 mm çapındaki Excali­bur Huracan saat, adını aldığı süper otomobille aynı performans, hafiflik ve güvenlik karışımını sunuyor. İskelet otomatik RD630 kalibre, Lamborghini Squadra Corse ile mekanizmanın imzasını temsil eden 12° açılı bir balans çarkına sahip. Huracan süper otomobilin jantından esinlenilen 360°’lik rotor bu otomobilin ilişkilendirilen tekerleği ile aynı hız efektini yaratıyor. Üst kalibre ise, Lamborghini Huraciın süper otomobilin V10 motorunda bulunan kule gergilerini andıran tasarımın kullanıldığı bir köprüye sahip.

Zarif bir kası andıran, direnç (güvenlik) ve hafiflik (performans) özellikleriyle bilinen bu avangart karbonun kullanılması hem Roger Dubuis’nin hem de Lamborghini Squadra Corse’un alışılagelmişin dışındaki malzemelerin kendilerine ait son derece kişisel amaçlara uyarlanması konusundaki inanılmaz yeteneğini yansıtıyor. Zincirlerinden kurtulmuş bir yaratıcılığın son noktası olarak da pandül geleneksel mekanizmaya kıyasla arkasına ters çevrilmiş. Böylelikle sahibi saatinin kalbinin atışını izlemenin keyfini çıkarabiliyor. Roger Dubuis’nin en yeni 88 parçalık sınırlı üretim serisi, yarış kazanan sertifikalı Pirelli lastiklerinin kauçuk dolgularına sahip kayışı ve Pirelli CinturatoTM ara lastiğinki ile aynı lastik sırtı motifleriyle de öne çıkıyor.