En ileri düzeyde modern saatlerin mimarı Roger Dubuis, teknolojik ve estetik sınırları kırılma noktasına kadar zorlama tutkusuyla tanınır. Bu dizginlenemeyen yaratıcılık tüm kuralları yıkar ve aşırı uçlarda olan, öne çıkma tutkusuna sahip ayrıcalıklı bir gruba yönelik olarak tasarlanan son derece teknik saatlere yenilikçi tasarımlar kazandırır.

Roger Dubuis bu yıl karbon gibi cesur malzemeleri büyük bir ustalıkla kullanarak saat üretiminin boyutlarını yeni uçlara doğru zorluyor. Teknoloji ve sanat gibi diğer endüstrilerden esinlenen saat ustasının elde ettiği sonuç ise, istisnai objelerle uzmanlarına yönelik tasarlanan, estetik ve teknoloji bakımından tüm sınırları yıkan bir dizi saat. Dolayısıyla, avangart saat üretimi hayranları Roger Dubuis’nin ARGE çalışmalarının yeni ürünü olan inovatif ve ultra-hafif Excalibur Spider Carbon3’ün çıkmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Üst düzey hafiflik optimum dayanıklılık ile bir araya geldi. Roger Dubuis ilk kez tamamıyla karbon yapıya sahip bir saat yarattı. Kasasından kalibresine ve bileziğine kadar Excalibur Spider Carbon3  büyük oranda çok-katmanlı karbondan üretildi. Bu denli ince boyutlar içerisinde karbonun birçok kısıtlayıcı özelliğiyle oynayan bu mekanik maharet, ağırlığın daha da azaltılmasına imkan sağladı. Hafif ve rahat bir model olan Excalibur Spider Carbon3 81 gram gibi inanılmaz bir ağırlıkla zamanı ölçüyor. Excalibur Spider Carbon3, Roger Dubuis’nin karmaşık kalbi için çok önemli bir paradoks olan, aynı zamanda markanın yüksek horoloji uzmanlığının diğer bir ağır komplikasyonunu ve amblemini de taşıyor: Skeleton Flying Tourbillon. Üreticinin uzmanlığını bir üst seviyeye taşıyan bir özellik olarak, kesinlikle kaçırılmaması gereken bu yapıtın en önemli parçalarından biri olan üst kafesi de karbondan yapıldı. Model ayrıca Poinçon de Genève sertifikasına da sahip. Muazzam varlığını bilek üzerinde her daim hissettirmekle birlikte süper hafif ve süper rahat olan bu butik model, sadece 28 adetle sınırlı sayıda üretildi.