76’ Bahamas ile ikonik Riva markası yatçılık hikayesine yeni bir sayfa ekliyor. Yatçılık sanatını zenginleştiren bu başyapıt, zamansız tasarımının çekiciliği ve teknolojik ilerlemenin sofistike hazzını bir araya getiriyor.

Yatın coupé ve açık modlar arasında geçişini sağlayan, teknenin konfor ve eğlence özelliklerini iki katına çıkaran patentli “C-Top” sisteminin arkasındaki fikir de benzer. Kokpit ve dümen dairesinin yerleşimi, ana kamara ve alt güvertenin yaşam alanının tasarımı ve tüm iç alanın stili bu yeni convertible için özel olarak yaratılmıştır.

Yarıklı kesim beyaz ahşapla kaplanmış, obsidyen cila ile bezenmiş ve deri süsleme kullanılmış iç dekor, yatın Akdenizli karakterini güçlendiren bir yapıdadır. Paslanmaz çelik ile de Riva stilinin alamet-i farikası olan koyu ve açık renklerin kontrastlı kullanımını sağlayarak 76’ Bahamas’ın genel stiline son dokunuşlar yapılmıştır. Mutfak ve banyo bölümlerindeki tezgah ve zeminlerde tercihe göre Corian veya mermer kullanılabilmektedir.

76’ Bahamas her biri 1550 HP gücündeki 2 adet MAN V12 1550 motorla donatılmıştır. Bu konfigürasyonla 32 knot azami hıza ve 28 knot seyir hızına ulaşmak mümkündür. (Ön data) Yat sahipleri aynı zamanda bir çift MAN V12 1800 motorları da tercih edebilirler. Bu durumda her biri 1800 HP gücündeki iki motorlu konfigürasyonla tekne 37 knot azami hıza ve 32 knot seyir hızına ulaşabilmektedir.