Üç karakteristik uygulama. Anlam dolu bir modül. Panerai geliştirdi, 36’ncı America’s Cup’ın Challenger of Record’u ilham verdi. Submersible Luna Rossa – 47 mm modelinin ön gösterimi Cenevre’de düzenlenen son SIHH/Salon International de la Haute Horlogerie’de yapıldı. Bu, Luna Rossa ile kurulan duygu yüklü ortaklığın ilk somut yorumuydu. Eşsiz koleksiyonu pekiştirmek için Panerai bu kez Mexico City’deki SIAR/Salón Internacional Alta Relojería’yı seçti. Fütüristik mekanik zanaatkarlığın özgün yorumunu barındıran üç yeni model: Üçü de anlamlı, farklı ve cüretkar.

Luna Rossa’nın renk koduna sıkı sıkıya bağlı yeni Luminar saatlerinin büyüleyiciliği görünümlerinin arkasında, sıra dışı materyallerin iddialı bileşiminde saklı. Söz konusu materyaller hafiflik, sağlamlık, stres ve aşınmaya dayanıklılık gibi kabul görmüş özellikleri sayesinde Panerai Laboratorio di Idee tarafından seçildi ve onaylandı. Bu nitelikler America’s Cup’ta yer alan yatların bizzat tecrübe ettiği ileri teknoloji ürünü kompozit ve metallerin teknik ve fonksiyonel özelliklerinin sadece bir bölümü.

Luminor Luna Rossa Regatta – 47 mm (PAM01038) modeli, markanın yelkencilik dünyası için özel olarak geliştirdiği Regatta pre-start geri-sayım sayacını taşıyan yegane mekanizma olan P. 9100/R kalibre ile donatıldı. Ancak Luminor Luna Rossa Chrono Flyback – 44 mm (PAM1037) modelinin kalbinde atan P.9100 kalibredeki gibi flyback kronograf fonksiyonuna da sahip. Luminor Luna Rossa GMT – 44 mm (PAM01036) modeli ise ikinci zaman dilimi göstergesiyle mekanik açıdan son derece sofistike ve dakik P.9010/GMT mekanizmasıyla çalışıyor. 30 bar yani yaklaşık 300 metre derinliğe ya da 10 bar yani yaklaşık 100 metre derinliğe kadar su geçirmeyen yeni Luminor Luna Rossa saatleri siyah renkli ve beyaz dikişli “Ponte Vecchio” dana derisi kayışla ya da ek kauçuk kayış ile tamamlanıyor.  Saatler, Panerai ve Luna Rossa logolarıyla süslü yelken bezinden özel bir kutuya yerleştiriliyor. Kutuda, kadranda da kullanılan Luna Rossa’nın yelken bezinin orijinalliğini onaylayan bir sertifika da mevcut.