Panerai, denizin en zorlu koşullarını stil, güç ve sağlamlıkla yüzleşmek üzere tasarlanmış üç yeni kronograf sunuyor. Titanyum, mat siyah seramik ve kırmızı altının tercih edildiği bu üç yeni saat Panerai’ın eşsiz tasarımına ve Neuchatel’de yer alan Üreticinin Fikir Laboratuvarı (Laboratorio di Idee) tarafından ve yüksek kaliteli spor saatleri hayranlarına güvenilirlik, dayanıklılık ve hassaslık sunmak üzere yaratılan etkileyici mekanik mekanizmalara sahip.

Yeni Luminor Yachts Challenge saatler deniz dünyası ile kendi geçmişine saygı göstergesi olarak son yıllarda Panerai Klasik Yatlar Yarışları aracılığıyla klasik yatlar kültürünü korumaya önemli katkılar sağlayan Panerai arasındaki uzun yıllara dayanan etkileşime bir övgü niteliğinde. Bu övgü, kadran üzerine işlenmiş olan “PCYC” harfleri ve kasanın arkasında yer alan, seyir halindeki bir yat çizimiyle de belirginleştirildi. Titanyum ve seramik modellerin kasasında bu görsel kabartma şeklinde uygulanırken, altın kronografta saatin arkasında yer alan safir cam pencere üzerine uygulanan görsel adeta mekanizmanın üzerinde yüzüyor.

Luminor Yachts Challenge saatlerin üçü de, tepe koruma mekanizması ve P.9100 otomatik manüfaktür mekanizmanın, üç günlük güç rezerviyle flyback kronograf, saniye sıfırlama, takimetre ölçeğiyle deniz mili olarak ifade edilen hız hesaplama ve hızlı saat ayarlama gibi fonksiyonları ve özellikleriyle aynı ikonik kasa tasarımına sahip. Modeller aynı zamanda iki alt-kadranın yer aldığı aynı kadrana ve sandviç yapıya sahipler ve dolayısıyla da karanlıkta bile mükemmel okunabilirlik sağlıyorlar. Seramik ve titanyum modellerin su geçirmezlik özelliği 100 metre derinliğe kadar garanti edilirken, altın model 50 metre derinliğe kadar su geçirmezlik özelliğine sahip. Üç kronograf, kasa malzemesine göre değişiklik gösteren kadran- kayış arasındaki renk kombinasyonlarıyla birbirlerinden ayrılıyorlar, fakat hepsi de denizin rengini çağrıştırmak üzere mavi tonlarında ve bazı detaylar her bir saate güçlü ve ayrıcalıklı bir kişilik kazandırıyor.