Omega, On Her Majesty’s Secret Service (1969) adlı filmin 50. yıldönümünü kutlamak için 007 detayları ve sürprizlerle dolu bir Seamaster Diver 300M modeli çıkarıyor. Omega’nın paslanmaz çelik yeni 42 mm Seamaster Diver 300M modeli, 7,007 adet sınırlı sayıda üretiliyor. Saat, üzerinde spiral dekorlu bir tabanca namlusu ve ortasında 9mm’lik mermi motifinin yer aldığı siyah seramik kadranın üzeri siyah PVD kaplamaya sahip. Omega, saat kasasının yan tarafına, üzerine sınırlı üretim numarasının işlendiği 18 ayar altın bir plaka yerleştirmiş.

18 ayar altın, aynı zamanda içinde Bond ailesinin armasından esinlenilen ve saat 12 konumunda yer alan indeks de dahil olmak üzere tüm ibre ve indekslerde kullanılmış. Her ayın 7. gününde, tarih penceresinden görülen 7 rakamı 007 logosu ile aynı fontu kullanıyor. Ayrıca, 10 konumundaki indeks üzerinde gizli bir ‘50’ yer alıyor. Bu detay, ancak Super-LumiNova içinde gizli bir imza olarak gece karanlığında ortaya çıkıyor.

Omega ile James Bond arasında süregelen bağın Omega’nın Başkanı ve CEO’su Sn. Raynald Aeschlimann için bir gurur kaynağı olduğu çok açık. Aeschlimann yeni Seamaster’ı “Klasik bir Bond filmine ve sinemanın en ikonik karakterlerinden birine uygun bir övgü objesi,” diye tanımlıyor. “Bu olağandışı saatin zarif, sürprizlerle dolu ve Bond ile alakalı özellikleri sayesinde koleksiyonerler ve Bond hayranları arasında çok popüler olacağı kesin.”

Siyah kauçuk kayışla sunulan Omega’nın yeni Bond saati, Master Chronometer sertifikasına sahip. Silah namlusu dekor detayı ve mermi ucu formunda butonların yer aldığı şık siyah bir kutu içinde satışa sunuluyor. Omega, 1995 yapımı GoldenEye filmiyle birlikte; yani ajanın kendine ait Seamaster Diver 300M saatiyle ekranda ilk kez görüldüğü dönemden bu yana James Bond tarafından kullanılıyor.