Bu yıl tanıtılan Omega Constellation Manhattan’ın yepyeni 101 modelinde, kadınlar için keşfedilecek birçok ayrıntı var. İkonik Constellation tasarımı korunurken, koleksiyon baştan aşağıya bir değişim geçirdi. Her bir köşesinde, zarif değişiklikler görmek mümkün. Mat cilalı yeni Constellation, kasa ve kayış boyunca parlak şevli kenarlarla süslendi. Bu rafine kenarlar sayesinde modeller daha ince ve feminen görünürken yeni bir zarafet ve incelik hissi veriyor. Ayrıca saat endüstrisinde benzersiz olan aksesuar saat tasarımının güçlenmesine yardımcı oluyor.

Her saat için kadranın daha rahat görülebilmesini sağlayan daha ince yeni çerçeveler tasarlandı. Daha zarif tasarıma sahip olmalarının yanı sıra, çerçeveler daha ince Roma rakamlarına sahip ve rakamların tamamı artık yukarı bakıyor. Constellation’ın ünlü pençeleri, yeni çerçevelerle orantılı olarak daha ince bir görünüme kavuştu ve daha iyi entegrasyon sağladı.

Tepedeki seçkin ayrıntı, Omega’nın Constellation tasarımını değiştirmek için ne kadar ileri gittiğini gösteriyor. Dikkatli baktığınızda, tepenin dişlerinde, kasanın ikonik yarım ay fasetlerine uyan feminen bir yarım ay şekli göreceksiniz. 29 milimetrelik modellerde zarif tasarım, mekanizmanın kendiliğinden kurulan sisteminin kalınlığını alan kubbe safir cam kullanımıyla sağlanıyor. 25 ve 28 milimetrelik modellerin kapak arkasında, ünlü gözlemevi madalyonu yer alıyor. 29 milimetrelik yeni Constellation modellerinin her biri, Master Chronometer standardıyla sertifikalı. Bu da sektörde rakipsiz olan mükemmel hassasiyet, performans ve manyetik dayanıklılık düzeyi anlamına geliyor.