1969’da aya bakan 8 yaşındaki çocuk o günden bugüne çok meşhur oldu. Ama bugün Omega büyükelçisi George Clooney, çocukluk idollerinin yanında hala müthiş heyecanlanıyor. İki özel Omega belgeselinde Charlie Duke ve Buzz Aldrin ile geçirdiği saatleri izleyebilirsiniz.
George Clooney bu yılın başlarında Kennedy Uzay Merkezi’nde Charlie Duke ile bir araya geldiğinde güneş parlıyordu ve yıldızlar görünmüyordu. İkilinin 12 dakikalık OMEGA belgeseli, sadece bir filmden çok daha fazlası, Apollo 11 ‘i kendilerine özgü şekillerde hatırlayan iki insan arasındaki büyüleyici bir sohbet.

Bu tarihi ilk iniş sırasında Komuta Merkezinin sesi olan Duke’un kendine özgü güney aksanlı konuşması, Apollo I l ‘in ikonik misyonunun “film müziği” olarak tarihe geçti. NASA emektarı, mürettebat “İnsanlık için dev bir adım” atarken mikrofonda geçirdiği zaman hakkında güzel şeyler anlatıyor. Öte yandan, Clooney o zamanlar küçük bir çocuktu ve arka bahçedeki teleskopundan astronotları görmeyi umuyordu. Belgesel, hikayenin iki tarafını bir araya getiriyor. Film, George ve Charlie’yi uzay hakkında konuşup Ateşleme Odasından Satürn 5 Odasına giderken takip ediyor. Sohbetleri, uçuş misyonunun teknolojilerine, heyecanlı anlarına ve duygularına uzanıyor. İzleyicilere inanılmaz bilgilerin yanı sıra böylesine gerçek bir dostluğun oluştuğunu görme zevki de sunuluyor.

Buzz Aldrin, OMEGA’nın 6 dakikalık kısa filmi Starmen’in açılışında ‘Aman Tanrım, George’la tanışacağım” diyor. George da cevap olarak “Vay, iyi görünüyorsun” diyor. O andan itibaren, iki adam birbirleriyle atışarak tarihi uzay programının en içten anlarını esprili bir tonda konuşuyorlar. Starmen belgeselinde George ve Buzz’ın NASA misyonları hakkında tarihi bir filmi izlemek için sinemaya gittiğini görüyoruz. Ellerinde patlamış mısır, birbirlerine sorular soruyor, aya gitmenin anlamına dair kendi düşüncelerini paylaşıyorlar.

Clooney “Çocukluğumda her şey uzay programıyla ilgiliydi” diyor. “Uzay yemekleri yer, Tang içerdik. Her şey hayal gücünün olasılıklarıyla ilgiliydi.” Buzz da “Dünyayı birleştirdi” diyerek mükemmel bir şekilde özetliyor.