185’inci kuruluş yıldönümünde Jaeger-LeCoultre mekanik ve estetik uzmanlığını bir adım daha ileri götürüyor; Reverso Tribute Tourbillon Duoface, Reverso Tribute serisinin merakla beklenen yeni modeli. İkonik modelin yeni versiyonu iki sofistike tekniği, uçan tourbillon ve   Duoface konseptini bir araya getiriyor. Yeni manuel kurmalı Jaeger-LeCoultre Kalibre 847 ile donatılan bu eşsiz model tam bir seçkinlik gösterisi. Üretimi sadece 100 adetle sınırlandırılan model markanın saat yapımcılığındaki benzersiz uzmanlığının kusursuz temsilcisi.

1931’den beri efsanevi Reverso’yu karakterize eden Art Deco tarzı stil kodlarıyla tasarlanan bu yeni eser Manüfaktür’ün tarihi ve mirasından ayrı düşünülemeyen orijinal modele saygı duruşunda bulunuyor. Zamansız ve benzersiz Reverso koleksiyonun tasarım kodları aslına uygun olarak yeniden uyarlandı. Saatin ön yüzü mavi güneş ışını motifli kadran ve elde uygulanan gümüş kaplama saat imlerinin yanı sıra saat altı konumunda hiç ağırlığı yokmuşçasına salınarak, deyim yerindeyse, sahneyi dolduran uçan tourbillon’un unutulmaz gösterisine yer açan Dauphine saat kollarıyla süslü.

Saatin arka yüzü ise dokulu kadranı ve Côtes de Genève finisaja, ikinci zaman dilimi göstergesi, küçük saniye göstergesi ve saat iki konumunda gündüz/gece göstergesi gibi ikonik fonksiyonlara mükemmel ev sahipliği yapıyor. Parmağınızın basit bir hareketiyle, birbirini estetik olarak hem tamamlayan hem de kontrast yaratan iki yüzden birini seçebiliyorsunuz. Koyu mavi renkli ön yüz zarafetin cüretkar ifadesini taşıyor. Sert metal efektiyle arka yüz daha ölçülü ve aerodinamik bir görünüm sunuyor. Her iki yüzün en önemli özelliği saatte sofistikeliğin simgesi olan uçan tourbillon; uçan tourbillon’un platin kasayla iç içe geçen alt bölümü hafif yuvarlak ve kavisli bir şekle sahip. Bu efekt incelikli dokunuşlarla baştan çıkan ve büyülenen zevk sahibi koleksiyoncuların özellikle ilgisini çekecek.