Jaeger-LeCoultre 2019’da sinemanın en prestijli organizasyonlarından biri olan Venedik Uluslararası Film Festivali ile yaptığı ortaklığın 15’inci yılını kutladı. Jaeger-LeCoultre on yılı aşkın süredir festivalin ana sponsoru ve her yıl festival kapsamında verdiği Jaeger-LeCoultre Glory to the Filmmaker Ödülü ile çağdaş sinemaya önemli katkılarda bulunan isimleri onurlandırıyor. Grande Maison bu yıl yıldızlarla kaplı  gökyüzünün gece ışıltısını yeryüzüne indirerek Mostra’nın kırmızı halısında boy gösteren dünyadaki yıldızlarla buluşturdu. Master Grande Tradition Tourbillon Céleste modelinin yeni edisyonu 28 Ağustos ile 7 Eylül 2019 tarihleri arasında 76’ncısı düzenlenen dünyanın en eski film festivalinde tanıtıldı.

En iyi filmler en sıradan deneyimleri yeniden tanımlayarak hayatı sanata taşır. Aynı yaklaşımı benimseyen Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Tourbillon Céleste modeli de 23 saat, 56 dakika ve 4 saniyede kadrandaki dönüşünü tamamlayan yörüngesel uçan tourbillon’uyla zamana farklı bir bakış açısı getiriyor. Aslında, bu alışılmadık süre Güneş yerine en uzak yıldızlar referans alınarak hesaplanan bir yıldız (sidereal) gününün uzunluğu.

Kadranda kuzey yarımküreden izlenen gece gökyüzü, zodyak takvimindeki takımyıldızlarla bezeli ve üzerinde ilgili burç sembollerinin yer aldığı bir dış halkayla çerçeveleniyor. Uçan tourbillon’un yörüngesinin hemen altında izlenen ve kadran eksenindeki turunu bir senede tamamlayan minik altın imleç ise bu alternatif ve kadim yıldız takviminin neresinde olduğumuzu belirten bir gösterge.

Modelin zarif ve modern kasası, ilk kez Ocak ayında Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel ile beğeniye sunulan yeni nesil kasa tasarımının örneklerinden. İçinde Master Grande Tradition Tourbillon Céleste’nin 334 parçadan müteşekkil 946 kalibresini barındırıyor. Saten finisajdan mikroblast ve ayna finisaj işlemlerine dek, kadrandaki dokuların kompleks harmanı, koyu mavi kadran ve altın balans çarkının kırmızıya çalan tonunu mükemmel tamamlayan 43 mm’lik beyaz altın kasada bir araya geliyor. Master Grande Tradition Tourbillon Céleste hem mekanik hem estetik açıdan bizi hayatın olağan akışının ötesine götürüyor. Günlük yaşamın ritmini evrenin hareketleriyle birlikte yakalamayı başaran, nadir bir saat…