Özünde feminenliğin saflığını barındıran Rendez-Vous koleksi­yonu, bu yıl Hassaslık Sanatı (Art of Precision) temasının bi parçası olarak yeniden şekillendirildi. Teknik ve tasarımda hassaslık … Yeni Dazzling Rendez-Vous modelleri, Yüksek Mücevhercilik kodlarını taşıyan detaylarıyla, zenginliğini daha ilk bakışta ortaya koyuyor: Tırnaklı mıhlama (Grift Setting) uygulamasının yanı sıra yeni bir Ay evresi tasarımı, pırlantalar ve sedefin belirgin karakteri, yeniden tasarlanan Jaeger-LeCoultre kalibreleri 8988 ve 925A gibi. Rendez-Vous koleksiyonuna eklenen bu yeni modeller her zamankinden daha fazla saat yapımcılığı ruhuyla dolu. Her birinin istisnai kişiliği, bu kreasyonlara hayat vermek için ihtiyaç duyulan olağanüstü hassasiyeti mükemmel şekilde yansıtıyor.

Son derece titiz ve etkileyici yöntemlerle uygulanan tırnaklı mıhlama (Griff setting) tekniğiyle yeni Dazzling Rendez-Vous Night & Day Jewellery, hem zanaatkarlık hem de yaratıcılık bakımından hassaslık sanatının en seçkin formunu onurlandırıyor. Jaeger-LeCoultre’un usta mücevher yapımcıları kar mıhlama (snowsetting), grenleme, baget ya da tırnaklı mıhlama gibi taş döşeme tekniklerinde ender bir yeteneğe sahip. Yeni Dazzling Rendez-Vous Jewellery modellerinde ise başrol, tırnaklı mıhlama tekniğinde. Söz konusu taş döşeme teknikleri olağanüstü dikkatli ve detaycı bir yaklaşım, ayrıca hatırı sayılır ölçüde sabır gerektiriyor. Tırnaklı mıhlama uygulamasında, kuyum ustalarının tüm ışıltılarını ortaya çıkarabilmek adına pırlantaları teker teker kesmeleri, yerleştirmeleri ve mıhlamaları saatler sürüyor.

Kadranındaki yeni sedef süsleme ve tırnaklı mıhlama dahil üç pır­lanta dizisiyle Dazzling Rendez-Vous Night & Day Jewellery saatinin çekiciliğine karşı koymak imkansız. 186 pırlantanın ışıltısı, seyirlik bir gösteri yaratırken bakışlar, beyaz kadranın parıldayan renklerine kayıyor. Bulut denizi efekti, sedef kadrandaki ışık oyunla­rını pekiştiriyor. Gündüz&gece göstergesi saat 6 konumundaki aralıkta sedefle betimlenen yıldızlı gökyüzü boyunca ilerliyor. Işıl ışıl üç pırlanta dizisi zarafetle açılıyor ve efekt ışıltılı yüzeyin parlaklığıyla biraz daha zenginleşiyor. 126 pırlantayla çevrelenmiş değerli be­zelin etkileyiciliği ise su götürmez. 12 pırlantayla süslü boynuzların yanı sıra, 47 küçük pırlantadan oluşan bir diğer dizi, nazikçe kadranın içine sokuluyor. İncelikli tasarıma yapılan son dokunuş ters kabaşon kesim tek bir pırlantayla taçlanan ayar düğmesi. Görkemli düzenlemede Rendez-Vous koleksiyonunun simgeleşen saat kolları ve floral rakamları da eşsiz parıltılarıyla göz alıyor.

Tamamen orijinal tırnaklı mıhlama. Bezelin dış hatları boyunca akıp sedef kadranın kalbine doğru yoluna devam eden iki parlak kesim pırlanta dizisi. Modeli katıksız bir ruh ve dişilikle zenginleştiren yeni bir Ay evresi yorumu. Beyaz altın versiyon hem saat hem mücevher yapımcılığının eseri olan saatlere tutkun zarif kadınlar için mükemmel zamanı gösteriyor. Eğer zamanın karakteri geçekten dairesel ve dişiyse, “Rendez-Vous Moon Jewellery” bir saate verilebilecek en güzel isim. Tırnaklı mıhlama yöntemiyle yerleştirilmiş 126 pırlantanın oluşturduğu kusursuz dizi, dış bezelde gururla sergileniyor. İlk kez Jewellery 101 saatinde görülen ve büyük bir maharet gerektiren bu taş döşeme yöntemi, Jaeger-LeCoultre Manufaktürünün saat üretimindeki uzmanlığıyla birlikte yeni zirvelere taşındı. Daha küçük pırlantalardan müteşekkil ikinci bir dizi, saatin çarpıcı karakterini daha da belirginleştirirken, incelikli ve zarif 47 pırlanta kadranın ortasında ışıltılı bir halka meydana getiriyor. Sıra nihai dokunuşlara geldiğinde boynuzları süsleyen 12 pırlanta ve ters kabaşon kesim tek bir pırlantayla taçlanan ayar düğmesi katıksız rafinelik örnekleri olarak kendilerini gösteriyor.

Rendez-Vous Moon Jewellery modelinde yıldızlarla bezeli gece mavisi rengindeki gökyüzü bu kez tamamen sedeften tasarlanan Ayın yeni yüzü için mükemmel bir fon. Saat ilk bakışta kusursuz bir zanaatkarlık gösterisi izlenimini uyandırıyor. Bu şahesere hayat üfleyenler dürbünlü mikroskopla çalışarak asırlık teknikleri müthiş bir hassasiyetle uygulayan Jaeger-LeCoultre saat ustaları ve zanaatkarlarının ta kendisi. Yeni Ay evresi fonksiyonunun önünde, ön planda görülen yarı saydam bulut seçkin bir zanaatkarın dokunuşuyla canlanan modern ve cüretkar efekti bir yandan gözler önüne seriyor bir yandan da gizliyor. Işıltılı değişkenliği ve ultra dişiliğiyle sedef yıllardır Manufaktür zanaatkarları ve sanatçılarının kutsadığı bir materyal. Pırlantaların her biri aynı özenli yaklaşım ve titiz standartlarla seçiliyor. Döşeme yöntemi ne olursa olsun tek bir hedef var: Değerli taşların parlaklığını ve saflığını en iyi biçimde vurgulamak. Yeni Rendez-Vous Moon Jewellery’nin sedef kadranının ışıltısını tekrarlayan, titizlikle yapılan pırlanta mıhlama taç düğmesi ise yansımaları ve yoğunluğu güçlendiriyor. Rendez-Vous Moon Jewellery, saat ve mücevher yapımcılığındaki hassasiyetin mükemmel bir sentezi. Jaeger-LeCoultre Manufaktür saat yapımcılığı tarihine kendi imzalarını atmaya devam eden istisnai modellerle ikisi arasındaki sınırları aşmayı bıkıp usanmadan sürdürüyor.