Hublot Bitcoin’nin 10.yılını kutlamak için sınırlı sayıda ürettiği Big Bang Meca-10 P2P modelini tanıttı. Hublot yaptığı bu girişim ile sadece Bitcoin kullanılarak saat satan ilk marka oldu.

Bitcoin 10 yıl önce Kasım 2008’de yaratıldı. Satoshi Nakamoto kod adını kullanan kişi ya da kişilerce icat edilen ve dijital ortamda saklanan bu kripto parayı icat edenlerin kimlikleri gizemini hala koruyor. Uçtan uca (Peer to peer – P2P) ödeme sistemi, halen birçok yatırımcının ve kullanıcının dikkati çekiyor.

Big Bang Meca-10 P2P sadece e-ticaret üzerinden sipariş verilip ödeme yapılarak satın alınabiliyor. Bu tarz cesur adımı ve yeniliği  Asya’nın önde gelen dijital brokerage devi  OS Limited (OSL) ile gerçekleştirdi. Bu adım ile birlikte Hublot bu sektöre giren ilk büyük saat markası oldu.

Big Bang Meca-10 P2P 210 limitli olarak üretildi. Bu tarz ara rakamlarda limitli üretim yapmasına alışık olmadığımız markanın 210 rakamını seçmesinin sebebi; Bitcoin’in globalde sabitlenmiş 21 Milyonluk limitine işaret ediyor olması. Bakıldığı zaman 210 limitli olan bu saatlerin hepsinin aslında kişiye özel olduğunu fark ediliyor. Sadece internet üzerinden Bitcoin ile satın alınabilen saatin kasasına kişinin işlem numarası işleniyor, böylelikle her saat eşsiz bir modele dönüşüyor.

45mm Hublot mühendisleri tarafından yüksek ısıda özel üretilmiş siyah seramik kasası, 10 günlük güç rezervine sahip kendi üretimi olan HUB 1201 mekanizmasına ev sahipliği yapıyor. Bu büyük girişim için Meca-10 modeli rastgele seçilmedi, 10 rakamı Bitcoin’in yaşını temsil ediyor. Saat, üzerinde yine Blockchain’i çağrıştıran çizgiler bulunan  mavi dana derisi kayış ile tamamlanıyor. Bu heyecan verici olayla birlikte Hublot bir kez daha; ilk, farklı ve eşsiz olduğunu kanıtlıyor.