“The Special One” teknik direktör José Mourinho’nun takma  adıdır. Bu özel ismin saatinin de özel olması çok normal: 200 parça ile sınırlı sayıda üretilen, teknik bir mücevher; Hublot Big Bang Unico Special One

José Mario dos Santos José Mourinho olarak bilinen Félix Mourinho, şüphesiz gezegendeki en iyi bilinen teknik direktörlerden. Birçok insan, gittiği her yerde kazandığı için kendi jenerasyonunun en iyi teknik direktörü olduğuna inanıyor: FC Porto’yla Portekiz şampiyonu, Chelsea ile İngiliz şampiyonu, Inter Madrid’le İtalyan şampiyonu ve Real Madrid ile İspanyol şampiyonu oldu. Eşsiz bir başarı listesi bulunan Mourinho’nun İki Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu galibiyeti, sekiz sezonu geçen 150 lig maçında yenilmezliği, 183 kupa maçı galibieti bulunuyor. Olağanüstü stratejik hediyeleri, kışkırtıcı bir espiri anlayışını da eklediğinizde, takma adını sonuna kadar hak ediyor: The Special One.

Big Bang Unico’nun bu modeli mavi renk ile kombinlendi. Neden mi Mavi? Çünkü, José Mourinho’nun en sevdiği renk. Her zaman kıyafet seçimlerinde; gömlek, kravat, takım elbise ne olursa mutlaka mavi bir dokunuş bulunuyor.  Modelin 45mm’lik seramik kasası ve bezeli mavi renkte üretildi. Neden kırmızı dokunuşlar? Çünkü José Mourinho’nun açıkladığı gibi kırmızı karakter katar. Bu yüzden saatin iskeletleştirilmiş manufaktür üretimli Flyback kronograf Unico mekanizması, kırmızı ve siyah ipuçları bulunuyor. HUB1242 mekanizma 72 saatlik güç rezervi sunarken, şeffaf kasa arkası sayesinde saatin arkasından görülebiliyor. Model, kasasıyla aynı renkte, kırmızı dikişli mavi timsah derisi kayış ile kombinleniyor.