Hublot’nun 2017’den bu yana partneri olan çağdaş heykeltıraş sanatçısı Richard Orlinski, kendi tarzını markanın saatçilik ve teknolojik uzmanlığıyla harmanlamaya devam ediyor. Tekniğin ve sanatın füzyonu olan aileye her biri 30 adet sınırlı parçadan oluşan üç yeni model daha eklendi: Classic Fusion Tourbillon 5-Day Power Reserve Orlinski. Ünlü Hublot Tourbillon’u yeniden dizayn edilerek heykelsel yapıdaki kasaya uygun hale getirildi. 45 mm safir, King Gold ve seramik kasasıyla, üç boyutlu tasarıma sahip olan modeller tüm yüzeyleriyle modernliğini gözler önüne seriyor.

Bu yüksek saatçiliği ve heykel sanatlarını bir araya getiren iş birliği, Orlinski’nin popüler heykelleri (T-Rex, Wild Kong, Panther) ve (Kong, tiger ve “lace” bear), Born Wild © konseptinden esinlenildi. Sanatı sayesinde; doğanın şiddeti, hypnotize edici güzelliğinin olumlu bir ifadesine dönüşüyor. Yeni Classic Fusion Tourbillon 5-Days Power Reserve Orlinski’nin kasası fasetleriyle kadranın mimarisini de ortaya koyuyor.

Geniş mekanizma açıklıkları; dişlileri ve tourbillon kafesini, içe dönük açıya sahip şık çubukları ve güç rezervi göstergesini vurguluyor. Stilize iskelet yapısına ek olarak; manüel kurmalı mekanizma, beş günlük güç rezervi ve dakikada bir devir yapan heybetli tourbillon’u sayesinde hemen ayırt ediliyor. Bu yeni eklenen üç modelde kauçuk kayışının üzerinde adeta çağdaş sanatın bir kompozisyonunu yaratıyor.