Bugüne dek özgün tasarım felsefesiyle ve yenilikçi materyal kullanımıyla adından söz ettiren dünyaca ünlü İsviçreli saat markası Hublot, sadece Türkiye’de sınırlı sayıda satışa sunulacak olan Aerofusion Special Edition Bosphorus Blue modelini üretti. Turkish Coffee ve Bodrum Blue’dan sonra sadece Türkiye için üretilen üçüncü model, İstanbul Boğazı’nın mavi tonlarından ilham alınarak tasarlandı.

Doğu ve Batı kültürünü, geçmişle geleceği, geleneksel yöntemlerle inovasyonu bir araya getiren Aerofusion Special Edition Bosphorus Blue, Hublot’nun mühendisleri tarafından, yüksek ısıda üretilmiş kasa, çelikten yedi kat daha sert ve sadece elmas tarafından çizilebilen seramik materyal kullanılarak tasarlandı. Bosphorus Blue için özel olarak üretilen 45mm çapındaki mavi seramik kasa, diğer Aerofusion modellerinde olduğu gibi 42 saatlik güç rezervine sahip otomatik HUB 1155 kodlu yarı transparan kronograf mekanizma ile hayat buluyor. Mekanizma, benzerlerinden farklı olarak, İstanbul Boğazı’nın eşsiz mavi tonları arasından seçilerek tasarlanan kronograf göstergeleriyle ismine atıfta bulunuyor.

34 adet ile sınırlandırılmış Aerofusion Special Edition Bosphorus Blue modeli, yansıma önleyici özelliğe sahip ön camına eklenen ISTANBUL ibaresiyle Türkiye için üretilmiş diğer örneklerden çok daha özel bir anlam taşıyor. Kutusunda siyah ve lacivert renklerinde iki farklı chino kayış seçeneğiyle birlikte sunulan Bosphorus Blue, bu iki alternatif renk ile şanslı sahiplerine dilediği şekilde saatini kombin etme imkanı sunuyor.