Bulgari stilini tek kelimeyle tanımlamak gerekirse beklenmedik denebilir. Marka, yüzyıldan uzun bir süredir tasarımlarında eskiyi bir kenara koyup bir sonrakini aramaya devam ediyor. Korkusuz tasarımlar cesaretle yeni alanlara doğru ilerlerken hep daha cüretkar, daha güzel ve daha yüce olmak için kendilerine meydan okuyor. Bulgari bu geleneğe sadık kalarak bu ruhu sıra dışı saatlere yansıtıyor. Yeni bir İtalyan Rönesansı ile İsviçre saatçiliğinin kalıplarını yıkıyor.

Bulgari’nin en yeni tasarımları, sınırsız yaratıcılığı savunurken ikonik modern saatler yaratmak için Romalı mücevher markasının benzersiz mirasından yararlanıyor. Bulgari CEO’su Jean-Christophe Sabin, “İtalyan tasarımının farkını ve ihtişamını mükemmel İsviçre mühendisliği ve işçiliği ile buluşturabilme kabiliyetimiz nedeniyle Bulgari’nin Rönesans’ından söz ediyorum. Gerçek bir tasarım ve teknoloji devrimi yaratıyoruz.” diyor Jean-Christophe Babin, CEO of Bvlgari

Saatçilik tarihindeki en ince mekanik Chronograph ile beşinci dünya rekorunu kıran Octo Finissimo efsanesi yeni bir zirveye ulaşıyor. En çığır açan özelliği ise GMT fonksiyonuna ve 3,3 mm’lik rekor kıran inceliğe sahip otomatik mekanizma olması. Bugüne dek üretilen en ince yassı, otomatik, kronograf mekanizma olarak Bulgari’nin Yüksek Saatçilik alanında becerilerini bir kez daha ortaya koyuyor. Octo Finissimo Chronograph GMT Automatic, koleksiyonun beşinci elementini temsil ediyor; başka bir deyişle olağanüstü ince bir gövdede tasarım ve teknolojiyi mükemmel bir şekilde buluşturan Octo serisinin özünü yansıtıyor.