Breitling’in Bentley Motors ile ortaklığı; ikonik otomobil markasının efsanevi Continental GT modelini dizayn ettiği 2002 yılına uzanıyor. Yeni Breitling Premier Bentley Centenary Limited Edition modeli, İsviçreli saat markasının zarif Premier koleksiyonunun olağanüstü bir üyesi. 18 ayar kırmızı altın ve çelik versiyonlarıyla sınırlı sayıda üretilen model, bazı öne çıkan tasarım özellikleriyle diğer tüm saatlerden ayrılıyor.

Özellikle; saat 3 konumunda kronograf dakikası sayacı ve saat 9 konumunda küçük saniye siyah alt kadranının yer aldığı kahverengi karaağaç dokulu zarif ve eşsiz kadran göz alıyor. Tezat oluşturan bu alt kadranlar, modele Breitling’in en iyi kalibrelerinden biri olan Manüfaktür Caliber 01’in güç verdiğini gösteriyor. Markanın kendisi tarafından üretilen mekanik mekanizma yaklaşık 70 saatlik etkileyici bir güç rezervi sağlıyor. Breitling Premier Bentley Centenary Limited Edition, hassasiyetini bağımsız bir şekilde belgeleyen COSC sertifikasına sahip. Mekanizma Bentley logolu transparan arka kasası sayesinde keyifle izlenebiliyor.

42 milimetrelik paslanmaz çelik kasanın sol tarafında; tasarımının esin kaynağı tarihi turbo şarjlı 1929 “Blower” Bentley’nin gösterge paneli olan “Bentley” işlemesinin yer aldığı bir plaka bulunuyor. Modelin 18 ayar altın versiyonun dikişleri ve dokusu Bentley koltuklarından ilham alınarak tasarlanan kahverengi deri kayış ile tamamlanırken, çelik versiyonu ise yine efsanevi otomobil markasından esinlenilen kahverengi deri kayış ya da çelik bilezik ile tamamlanıyor.