Yarım asırdan daha uzun bir zamandır Breitling, havacılık dünyası ile arasındaki bağlar ve pilot saatleri ile küresel çapta tanınıyor. İkonik P-40 Warhawk uçağının üreticisi ile ortaklığı anısına tasarlanan iki kronograf ve sade üç kollu bir saat ile Breitling havacılığın markanın DNA’sının önemli bir parçası olduğunu bir kez daha net bir şekilde ortaya koyuyor.

Aviator 8 B01 Chronograph 43 Curtiss Warhawk mat finisaja sahip asker yeşili kadranıyla öne çıkıyor. Tezat yaratan gümüş rengi alt kadranlar, diğer bir deyişle, 12 saatlik ve 30 dakikalık kronograf sayaçları ile küçük saniye alt kadranı bulunuyor. Saate markanın kendisi tarafından üretilen ve yaklaşık 70 saat gibi çarpıcı bir güç rezervine sahip mekanik manüfaktür mekanizması Kalibre 01’in güç veriyor.

Çarpıcı kronograf; Arap rakamlarının ve indekslerin yanı sıra, kolay okunabilirlik sağlayan çift yönlü dönebilen bezele sahip. Saat ve dakika ibreleri ile kadran üzerindeki Arap rakamlarını kaplayan Super-LumiNova® her türlü ışık durumunda zamanın okunmasını kolaylaştırıyor. COSC sertifikasına sahip kronometre, asker yeşili kayış üzerinde sergilenen 43 milimetrelik paslanmaz çelikten kasayla kombinleniyor. Kronometre, 10 barlık basınca kadar su geçirmezlik özelliğine sahip.

Aviator 8 Chronograph 43 Curtiss Warhawk mat finisajlı asker yeşili bir kadrana ve 12 saatlik ve 30 dakikalık kronograf sayaçları ile bir küçük saniye alt kadranından oluşan, ton-a-ton alt kadranlara sahip. Siyah nikel kaplı saat ve dakika ibrelerinin yanı sıra kadran üzerindeki Arap rakamları Super-LumiNova® ile kaplı ve böylece en zorlu ışık koşulları altında bile rahatlıkla okunabiliyor.

Aviator 8 Chronograph 43 Curtiss Warhawk kalbinde ise, istikrarlılığı ve perfomansı ile bilinen mekanik bir mekanizma olan Breitling Kalibre 13 yer alıyor. Mekanizma, yaklaşık 42 saatlik bir güç rezervi sağlıyor. 10 bara kadar su geçirmezlik özelliğine ve COSC sertifikasına sahip olan bu kronometre, asker yeşili bir kayış ile sunuluyor.

Aviator 8 Automatic 41 Curtiss Warhawk; mat finisajlı asker yeşili bir kadrana sahip ve asker yeşili bir kayış üzerinde sunuluyor. Tüm ışık koşulları altında optimum düzeyde okunabilirlik sağlamak amacıyla, saatin saat ve dakika ibreleri ile Arap rakamları Super-LumiNova® kaplı. Model aynı zamanda belirgin kırmızı imlecin yer aldığı çift yönlü dönen bir bezele ve ucu kırmızı bir merkezi saniye ibresine sahip.

DLC kaplı paslanmaz çelik kasa içerisinde, yaklaşık 40 saatlik bir güç rezervi sunan Breitling Kalibre 17 mekanizma yer alıyor. Tüm Breitling saatler gibi bu modelin de hassasiyeti COSC sertifikalı bir kronometre statüsü ile onaylanmış. Aviator 8 Automatic 41 Curtiss Warhawk, havacılık tarihine ilgi ve net, sade kadranlara tutku duyan herkese hitap edecek nitelikte.