Breitling; yeni Superocean Heritage II Chronograph 44 Outerknown modeliyle, tüm gezegenin çevresel koşullarını iyileştirmeyi amaçlayan, sürdürülebilir giysi şirketi Outerknown ile ortaklığını kutluyor. Modelin kayışı Breitling için ilk olan bir özelliğe sahip, dünyanın dört bir yanında okyanuslardan elde edilen balıkçı ağları olan naylon atıklarından üretilen yenilikçi malzeme ECONYL® iplikten yapıldı. Outerknown’un kurucularından ve Breitling Sörfçüler Takımı’nın üyelerinden biri olan Kelly Slater da hayatını kirlenmiş okyanuslar ve sahillerle mücadeleye adamış biri. Deniz atıkları sorunu konusunda farkındalık yaratılması ve bireylerin okyanusların temizlenmesi konusunda önlem almaları için motive edilmesi amacıyla iki efsane Ocean Conservancy ile birlikte çalışıyor.

Breitling’in Superocean Heritage II Chronograph 44 Outerknown modeli, siyah kasası, cesur mavi kadranı ve mavi ECONYL® iplikten NATO kayışıyla cesur bir duruşa sahip olan çarpıcı bir saat. Mavi renk aynı zamanda, sörf efsanesi Kelly Slater’ın desteklemeye çalıştığı okyanuslar ve mavi gezegenle güçlü, göze çarpan bir bağ yaratıyor.

Superocean Heritage II Chronograph 44 Outerknown, siyah DLC kaplı paslanmaz çelikten çarpıcı bir kasaya ve ayrıcalıklı Outerknown logosunun işlendiği bir kasa arka kapağına sahip. COSC sertifikalı kronometre, bir dalgıç saati için ideal bir özellik olarak üzerinde saat 12 konumunda ışıldayan merkezi bir noktanın yer aldığı, çizilme ve darbelere karşı dayanıklı, son derece sert, tek yöne dönen seramik bezeliyle öne çıkıyor. Nokta, saat ve dakika ibreleri üzerindeki Super-LumiNova® kaplama, standart yeşil yerine mavi bir ışık yayıyor ki bu da saatin tasarımını mükemmel bir şekilde tamamlıyor.

Superocean Heritage II Chronograph 44 Outerknown’a mekanik kronograf mekanizması Breitling Caliber 13 güç veriyor. Sürdürülebilirlikle arasındaki güçlü bağlar ile tamamlanan bu dalgıç saati 20 bara kadar su geçirmezlik özelliğine sahip. Model ayrıca tamamıyla geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan kutuda sunuluyor.