Yeniden tanıtılan Breitling Premier koleksiyonu prestijli saat markası için özel anlam taşıyor. 1940’larda Breitling, moda konusundaki yeteneklerini de gözler önüne serdiği ilk zarif koleksiyonunu tanıttı. Yeni Premier koleksiyonu markanın gurur dolu mirasına layık, kaliteyi, performansı ve zamansız tasarım sunarak, işlevsellik ile stili kombinliyor.

Yeni Breitling Premier koleksiyonu, tarihi adının zarafetine yaraşır ve aynı zamanda kalitesi ve performansı açısından saf Breitling olan, beş model ile tanıtıldı. Marka her ne kadar havacılık ve dalış saatlerin değer veriyor olsa da, bu göz alıcı modeller Breitling’in ilk ortamı olan arazi üzerinde kullanılması için yaratıldı.

Koleksiyonun amiral gemisi olarak nitelendirilen, Premier B01 Chronograph modeli,  Breitling üretimi Kalibre 01 ile donatıldı. Breitling tarafından in-house olarak geliştirilen Kalibre 01, dünyanın en iyi mekanik mekanizmalarından biri olarak tanımlanıyor. Kronometre sertifikalı  otomatik kronograf 70 saatin üzerinde güç rezervi sağlıyor.

Transparan kasa arkasına sahip 42mm çelik kasa ile sunulan modelin, koyu mavi ve gümüş olmak üzere iki kadran seçeneği bulunuyor. Mavi kadranlı model, beyaz dikişli mavi timsah derisi ya da kahverengi nubuk kayışla sunuluyor. Gümüş kadranlı model ise siyah nubuk veya timsah derisi kayışla kombinlenebiliyor. Tarzını çelik bilezik ile tamamlamak isteyenler için iki kadran rengi de çelik bilezik ile tamamlanabiliyor.

Breitling itibarini mükenmmel kronograf saatleri üzerine kurduğu  bu gururlu geleneği  Premier Chronograph 42 modelleriyle devam ettiriyor. Mükemmel performanları ise Breitling Kalibre 13 kronometre mekanizma ile güvence altına alındı.

42mm çelik kasa ile sunulan modelin mavi ve siyah olmak üzere iki kadran seçeneği bulunuyor. Çarpıcı Premier modeli, nubuk ve timsah derisi kayış ya da çelik bilezik seçeneği ile sunuluyor.

Belki de, koleksiyondaki diğer bütün modellerden daha çok Breitling Premier Automatic 40, Breitling’in 1940’lardaki zarif saatlerini çağrıştırıyor. 40mm çelik kasasının içinde otomatik kronometre mekanizma olan Breitling Kalibre 37 bulunuyor. Antrasit, mavi ya da gümüş kadran seçeneği bulunan model, nubuk, timsah derisi kayış ya da çelik bilezik ile kombinleniyor. Bu sade kadran, beyaz çerçeveli dakika göstergesi ve saat 6 pozisyonundaki zarif saniye göstergesi ile tamamlandı.

Breitling Premier Automatic Day&Date 40 adından da anlaşıldığı gibi sadece zamanı değil, saat 12 ve 6 pozisyonuna konumlandırılan göstergeleri ile gün ve tarihi de gösteriyor. Bu otomatik kol saati, Breitling Kalibre 45 mekanizmadan güç alıyor. Modelin, siyah ve gümüş kadran seçenekleri yine koleksiyonun geri kalanındaki modeller gibi, nubuk, timsah derisi kayış ya da çelik bilezik ile kombinleniyor.