Breitling, adının da ifade ettiği gibi cesur ve sağlam koleksiyonu Avenger’ı yeniden tasarladı. Avenger; Breitling’in Havacılık evreninde Aviator 8 ve ikonik Navitimer koleksiyonlarının yanına katıldı. Yeni koleksiyon markanın pilot saatlerinin geçirdiği evrime işaret ediyor ve bir kez daha havacılıkla ilgili saatlerin dünya lideri üreticisi olarak markanın statüsünü vurguluyor.

Havacılık dünyasında önemli ve beklenmedik bir şey başarmak isteyen maceracılar, için güvenilir bir yoldaş ve öncü olarak yaratıldı. Bu saat, yerde durduğu halde göklere hakim olan bir drone uzmanının, süpersonik bir jetin kokpitinde oturan bir pilotun ya da uçuşun sınırlarını zorlamayı alışkanlık haline getirmiş bir havacının bileğinde kendini kesinlikle olması gerektiği yerde hissedecek.

Avenger’ın kökeni ise 2001 yılına dayanıyor. Bu modelin yeniden lansmanı ile Breitling koleksiyonu havacılık evreninde gurur duyduğu, eşsiz bir konuma yerleştirdi. Yeni modeller Breitling’in en cesur koleksiyonlarından birinin modern havacılık çağına geçişini temsil ediyor. Avenger, Breitling bünyesinde kendi alanını net bir şekilde belirledi. Breitling saf DNA’sına sahip, esin kaynağı performans olan modern pilot saatlerini aksiyon, hedef ve stil sahibi yeni jenerasyon kadın ve erkeklere sunuyor.

Super Avenger Chronograph 48 Night Misson, 48 mm DLC kaplı hafif ama dayanıklı titanyum kasası ve mavi kadranı ile “işte bu benim” diyen cesur ve güçlü bir duruşa sahip. Mavi kadran üzerinde yer alan, optimum okunabilirlik imkanı sağlayan Super-LumiNova® kaplı Arap rakamları, uçak gemilerinin güvertesinde yer alan şablon uygulama rakamları anımsatıyor. Saat 12, 6 ve 9 konumunda yer alan alt kadranlara ve saat 3 konumunda yer alan bir tarih penceresine bulunuyor.

Otomatik kronograf mekanizma Breitling Caliber 13 ile donatılan saat, yaklaşık 48 saatlik güç rezervi sunuyor. COSC sertifikasına sahip olan kronograf, 30 bara kadar su basıncına dayanıklı. Model, iğneli toka ya da katlanır klipsli mavi deri askeri kayış ile tamamlanıyor. Sağlam bezeli, tepesi ve kronograf butonlarının özel tutuş şekli sayesinde, Süper Avenger Chronograph 48 Night Mission, eldiven giyseniz bile kolayca ayarlanabiliyor.

Breitling yeni Avenger koleksiyonunun lansmanı için, #squadonamission kampanyasının bir parçası olarak yeni Öncü Havacılık Takımını topladı. Bu takım, farklı havacılık disiplinlerini temsil eden ve yeni macera çağını tanımlayan üç olağanüstü kişiden oluşuyor: Scott Kelly, Rocío González Torres ve Luke Bannister. Bu başarılı havacılık uzmanları farklı kuşakları temsil ederek takıma çeşitlilik katıyor. Hayatının bir yılını Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) Dünya’ya bakarak geçiren Scott Kelly ve savaş jeti kullanarak 1000 saatten fazla uçuş süresi kaydeden Komutan Rocío González Torres, gökyüzünü fethetmeye kararlı kızlar ve genç kadınlar için rol model olmaktan gurur duyuyor. Son olarak, yepyeni bir havacılık disipliniyle öne çıkan ve daha 15 yaşındayken ilk Dünya Drone Şampiyonasını kazanan Luke Bannister.