Gösterişli kırmızı bir guilloche kadranla süslenmiş Virtuoso V jumping hour, retrograd dakika sayacı ve arka yüzündeki kadranı da çalıştıran bir mekanizmaya sahip. Atölyenin usta saatçileri ve kadran ustaları bu modele yeni bir yüz yaratmak için güçlerini birleştirdi.

Saat ustaları tüm bilgileri aynı yüzeyde gösterebilmek için çalışırken, kadran ustaları da tamamen yeni bir guilloche kadran motifi uyguladılar. Pürüzsüz bir görüntü oluşturmak için kadranın metal alt yüzeyini guilloche motifle süsledikten sonra, üstüne onlarca kat saydam kırmızı lake boya uygulandı. Bu uygulama, kadrana, büyülü görüntüsünün sırrı olan derinlik ve yansımaları kazandırıyor. Teknik açıdan bakıldığında, Virtuoso V, üretimi ve uygulanması başlı başına meşakkatli iki komplikasyonun bir harmanı: Jumping hours ve retrograd dakika sayacı. Virtuoso V Fleurier Komplikasyonlar Koleksiyonu’nun bir parçası olup; hiçbir alet kullanılmadan kol, masa veya cep saati olarak kullanılmasına imkân veren patentli Amadeo kasaya sahip. Son olarak tüm bu fonksiyonların üzerine saat ustaları, mekanizmaya, saat diskinden bağımsız çalışan ve her iki kadranda da farklı bir saat dilimini gösterebilen bir düzenleyici yerleştirdiler.

Halihazırda saygı duyulan bir saatin, farklı bir yorumu olarak sunulan bu eserde, Bovet atölyesinin sahibi Pascal Raffy ve saat ustaları, teknikteki kusursuzluğa dikkat eden ve görselliğin en asil yorumunu takdir eden saat severlere ve koleksiyonerlere hitap ediyor.