Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, dört kapılı spor otomobili Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé’yi Türkiye’de yollarla buluşturuyor. 8 Serisi’nin, Coupé ve Cabrio seçeneklerinden sonra üçüncü gövde tipini temsil eden Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé, 4 kapılı bir sedanın sunduğu konfor ve kullanışlılık özellikleriyle bir Coupé otomobilden beklenen sportif tasarım ve sürüş keyfini bir araya getiriyor. Özgün karakteri, heyecan uyandıran performans ve dinamizmi ile güç ve zarafet tutkunları için tasarlanan Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé, Türkiye’de satışa sunuluyor.

Arkaya doğru alçalan tavanı ve BMW’nin karakteristik omuz çizgisi ile oldukça sportif bir görüntü çizen Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé, segmentindae doğrudan iki kapılı bir spor otomobilden üretilen tek model olarak öne çıkıyor. Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé’ye göre uzayan boyutları sayesinde hem ön hem de arka kısımda oldukça geniş bir yaşam alanı sunan BMW 8 Serisi Gran Coupé, sportif ve lüks görünümünü iç mekânına da taşıyor. Sahip olduğu panoramik tavanı sayesinde iç mekânda oldukça ferah bir yaşam alanına sahip olan Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé, otomobil içerisindeki her koltukta spor otomobil hissini yaşatmayı başarıyor. Ön koltuklarda olduğu gibi yanal destekleri artırılan arka koltuklarda da yolculara sportif bir otomobilin içinde olduğu hissettiriliyor. Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé, 440 litrelik bagaj hacmiyle de uzun yolculuklar için ihtiyaç duyulacak yükleri rahatlıkla taşıyabiliyor.

İçerisinde kontrol sistemleri ve bağlanabilirliğindeki en son yenilikleri de bulunduran Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé’nin karakteristik 4.4 litrelik 530 beygir ve 750 Nm torka sahip en güçlü versiyonu M850i xDrive, 0’dan 100’e 3.9 saniyede ulaşıyor. Otomobilin tüm motor seçeneklerinde 8 ileri Steptronic şanzıman standart olarak geliyor. Türkiye’de sunulmakta olan ve BMW’nin akıllı dört çeker sistemine sahip motor seçeneği 8.40d xDrive ise 320 beygir güce sahip motoru ile beklentileri karşılıyor.