İngiliz mirasını İsviçre saatçiliğinin teknik bilgisi ile ustaca harmanlayan Arnold & Son, Time Pyramid koleksiyonuna yeni bir kalibre ekledi. İki safir kristali arasında süzülen iskeletleştirilmiş piramit şeklindeki tourbillon mekanizması ile Time Pyramid Tourbillon, tekniksel cesaret ve zarafetin gerçek bir yansıması.

İskeletleştirilmiş kalibre A & S8615, John Arnold’un regülatörüne övgü niteliğinde. Saatin mekanizması üç seviyede inşa edildi. Tourbillon ve iki güç rezervi göstergesi, saat ve dakika göstergesi için tasarlanan rodyum kaplı çember ile taçlandırılmış safir kadran ile destekleniyor. Bu özel yapı, kronometreye canlı ve üç boyutlu bir görünüm sunuyor. Denge ve simetriyi daha da arttırmak için tepe saat altı yönünde konumlandırıldı.

Time Pyramid Tourbillon, piramit düzenindeki mimarisiyle yüksek saatçilik özelliklerinin birleştirici bir kombinasyonunu sunuyor. Güç rezervlerini gösteren mavi ibreler, sağ tulumbadaki güç azaldığında sol tulumbadaki gücün salınımı nasıl devraldığını ve böylece doğru şekilde nasıl çalışmaya devam ettiğini şairane bir şekilde gözler önüne seriyor. Bu iki tulumba, in-house üretilen kalibreye 90 saatlik güç rezervi sağlıyor.