Zengin İngiliz tarihi ile üstün kaliteli İsviçre zanaatkarlığını öne çıkaran Arnold & Son, mavi yıldız taşından kadrana sahip HM Perpetual Moon Aventurine modelini sunarak markanın gökbilimle ilgili komplikasyonlar konusundaki uzmanlığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Mavi guilloche ay evreleri diskine ve oyma işçiliği ile yapılan ay figürüne sahip olan saat, içerisinde ayın evreleri komplikasyonu için özel olarak geliştirilen mekanizmaya sahip. Çift tulumbalı Arnold & Son manuel kurmalı A&S 1512 kalibre 90 günlük güç rezervi sağlıyor. Bu mekanizma, 122 yılda yalnızca bir günlük sapmaya sahip son derece hassas ayın evreleri komplikasyonuna güç veriyor. İkinci bir ay göstergesinin eklenmesi sayesinde de kolayca ayarlanabiliyor. Şeffaf arka kapaktan görülebilen bu ikinci ay göstergesi, hassas ayarlamaya imkan sağlayan kademeli bir kadrana ve ibreye sahip.

Estetik açıdan, saat I O konumundan 2 konumuna uzanan guilloche motifli ayın evreleri diski 11,2 mm’lik 18 ayar som kırmızı altın üzerine işlenmiş bir ay figürünü gözler önüne seriyor. Fasetli saat ve dakika ibreleri, mavi yıldız taşından kuvars kadran üzerinde yer alan on iki altın indeks boyunca hareket ediyor. Modelde yansıma önleyici safir cam kullanılıyor. HM Perpetual Moon Aventurine’in 42 mm 18 ayar kırmızı altın kasası elle dikilmiş timsah derisi kayışla tamamlanıyor.