Altı nesildir dünyanın en kaliteli kumaşlarını üreten İtalyan giyim markası Loro Piana, kaliteyi seçenler için kusursuz bir 2018-19 Sonbahar/Kış Koleksiyonu sunuyor.

19. yüzyıl ortalarında Trivero’da kumaş tedarikçiliği yapan Piana ailesi, 1924’te Valsesia’ya taşınarak Loro Piana’yı kurdu. 1800’lü yıllardan beri dünyanın en kaliteli yün ve kumaşlarının peşinde olan Loro Piana, 2000 yılına kadar 50 kez dünyanın en iyi kumaş toplayıcısı ödülünü aldı. 2008 yılında Güney Galler’de 12,5 mikronla dünyanın gelmiş geçmiş en ince yün elyafını üreterek ödüle layık görüldü. En iyi doğal ham maddeleri bulup bunların üzerine sürdürülebilir, yenilikçi teknoloji uygulayarak; kusursuz, şık, kullanışlı, gözü yormayan, yumuşacık ürünler çıkarmayı hedefleyen Loro Piana, 2018-19 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’yla yine zamansız bir şıklık sunuyor.

Loro Piana, kadın koleksiyonunda, vücudu saran, yumuşak ve üstün kaliteli dokuma kumaşlardan elde edilen büyük formlara kucak açıyor. Hem kaşmir hem de bebek kaşmir (Seçilmiş Hircus keçilerinin hayatlarında yalnızca bir kereye mahsus olmak üzere elde edilen nadir ve çok özel bir iplik) Loro Piana evrenine ait tekstil ürünlerinin temel taşını oluşturuyor. Omuzdan genişleyen, kemerli bel detaylarıyla süslenen ya da hacimli pelerinlerle hareketlenen kabanlar, dikkat çeken tasarımlar arasında yer alıyor. Çift yüzlü ve çift renkli üst parçalar elde işlenen nakışlarla süsleniyor ve ufak tefek metalik detaylarla kimlik kazanıyor.

Günümüzün aktif centilmenleri için “sportif” canlılığı elden bırakmayan Loro Piana erkek koleksiyonu, rahat bir hafta sonu ruhuna hayat veriyor. Sonbahar paletinde sunulan mütevazı detaylarla dolu giysiler, Loro Piana’nın mükemmeli yakaladığı Vikunya ve bebek kaşmir kumaşlarının yumuşacık dokunuşuyla klasik kesimleri bir üst noktaya taşıyor. Koleksiyonda, Vikunya palto gibi rahat dış giyim parçaları da yepyeni renklerle güncelleniyor. Kalın ve renkli fitillerle ve üç boyutlu örme desenlerle dokunan Vikunya trikolarsa grafik bir zarafet yakalıyor. Loro Piana’nın bu kusursuz koleksiyonunu keşfetmek üzere İstinyePark mağazasına davetlisiniz.